Staň se žádaným expertem

Moderní léčiva mají ohromný potenciál vyléčit nebo alespoň zmírnit většinu lidských onemocnění. Naše studenty učíme tento potenciál plně využívat.

Staň se farmaceutem!

Baví Tě biologie nebo chemie? Chceš znát původ nemocí a jak je léčit? Chceš vědět, jak se léčiva vyvíjejí, vyrábějí, podávají člověku a jak se sleduje jejich účinek? Zajímá Tě, proč se nějaké léčivo musí podat injekčně a jiné jako sirup, tableta, náplast, čípek, globule či lízátko? Přemýšlíš o tom, zda léky, které užíváme, jsou za všech okolností bezpečné? Proč za některé léky platíme a za některé ne?

Jako farmaceut získáš teoretické a praktické znalosti o léčivech. Uplatnění najdeš ve veřejných nebo nemocničních lékárnách, v biochemických a mikrobiologických laboratořích v nemocnicích, ve výzkumných institucích (vysoké školy, AV ČR), farmaceutickém průmyslu, chemických a biologických laboratořích soukromé nebo státní sféry (SÚKL). Během studia získáš zkušenosti na akreditované praxi. Nezaměstnanost u našich absolventů neznáme.

Staň se laboratorním diagnostikem!

Chceš znát původ nemocí? Bavila by Tě laboratorní diagnostika? Chceš pomáhat s léčbou lidí, ale kontakt s nemocnými Ti nevyhovuje? Nebo se chceš naučit analyzovat léčiva či jedy v biologickém materiálu, analyzovat kontaminace potravin, mikrobiologické vzorky, krevní skupiny, pracovat v transplantologii, v registru dárců kostní dřeně?

Na Tvou práci v laboratoři budou spoléhat všichni lékaři. Budeš pracovat s biologickým materiálem, ovládneš vše od odběru přes zpracování po analýzu vzorků. Budeš používat metody biochemické, hematologické, imunochemické, imunologické, toxikologické a mikrobiologické. Během studia získáš zkušenosti na akreditované praxi. Uplatnění najdeš v laboratořích klinických oborů, transfúzního lékařství a hygienické služby. Nabízíme studium v kombinované formě pro lidi z praxe.

Kde nás najdeš

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové

Akademika Heyrovského 1203/8
500 05 Hradec Králové

Přihlášky a přijímačky

Jak se stát naším studentem? Máš tři možnosti:

• bez přijímacích zkoušek na základě průměru známek ze střední školy nebo úspěšného řešení olympiád a SOČ nebo absolvování mezinárodních
    oborových zkoušek Advanced Placement
  • SCIO testy
  • přijímací zkoušky z biologie a chemie

Podrobnosti získáš zde.

Chceš získat předem plusové body k přijímacím zkouškám?

Přihlas se na Jednodenní juniorskou Univerzitu Karlovu, kterou pořádáme i v rámci Dne otevřených dveří. Bonusové body lze získat i za účast na olympiádě.

Pre uchádzačov zo Slovenska

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy je verejná vysoká škola, teda pre slovenských študentov platia rovnaké podmienky ako pre českých – nebudeš musieť platiť školné! Navyše, medzi Čechmi a Slovákmi nie je žiadna jazyková bariéra, a tak môžeš rozprávať slovensky a aj záverečnú bakalársku alebo diplomovú prácu môžeš pokojne odovzdať v slovenčine.

• Elektronická přihláška: 830 Kč
  • Papírová přihláška: 880 Kč

SCIO testy

Tato škola akceptuje výsledky SCIO testů.

Obecné studijní předpoklady

Výsledek pro přijetí: percentil 60

Vyzkoušet test

Studentský život

Co s volným časem? Sportuješ? Miluješ kulturu? Baví Tě potkávat nové lidi? Pak je pro Tebe Hradec Králové jedním z nejlepších míst v republice. Ve městě festivalů, sportu a vědy se nebudeš nikdy nudit.

Naše fakulta Ti také nabízí spoustu možností. Pod záštitou studentského spolku si užiješ „Seznamovák“, různé párty, slavnosti a plesy nebo zajdeš do posilovny na Zámostí. Spolek také organizuje krátkodobé stáže a konference v zahraničí. Katedra tělesné výchovy Ti kromě běžných sportovních aktivit nabídne v zimě i v létě sportovní kurzy.

Kde budeš bydlet?

Nabízíme ubytování na dvou kolejích v docházkové vzdálenosti od školy. Další možností je bydlení v pronajatém bytě, který v Hradci bez problémů seženeš.

Kde se najíš?

Na oběd můžeš zajít do menzy Na Kotli, která získala v roce 2019 první místo v mezinárodní kuchařské soutěži. A na fakultě máme super kantýnu, kde se dá objednat hlavní jídlo, koupit si obloženou housku nebo si dát kávu.

Studium v zahraničí

Chceš se zlepšit v jazycích? Chceš získat nové zkušenosti? Rád cestuješ? Láká Tě poznávání života v jiných zemích? Podpora zahraniční vzdělávací a vědecké spolupráce patří mezi naše priority.

Díky programu Erasmus+ můžeš v průběhu studia vycestovat nejen v rámci Evropy.

Farmaceutická fakulta v Hradci Králové

Akademika Heyrovského 1203/8