O nás

Lékařská fakulta v Hradci Králové byla založena v roce 1945, zpočátku jako fakultní pobočka pražské fakulty všeobecného lékařství, později se stala samostatnou fakultou Univerzity Karlovy. Odbornou přípravu svých absolventů fakulta zajišťuje ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Hradci Králové, která je jedním z největších zdravotnických zařízení v ČR.

U nás můžeš studovat medicínu v klasickém kurikulu, které tě postupně provede teorií, preklinickými předměty a klinickou výukou. Jsme menší fakulta s rodinou atmosférou v krásném věnném městě, kde budeš mít všechno, co potřebuješ pro studium i volný čas a další profesní rozvoj. Soustředíme se nejenom na tradiční osobní přístup, ale i na soustavnou modernizaci. Takže budeš mít možnost konzultovat, učit se reálné postupy či pomáhat s výzkumem, a zároveň se můžeš těšit na nové Simulační centrum a mnoho simulátorů a fantomů i mimo něj, moderní výukové pomůcky i virtuální pitevní stůl. Nezapomínáme ani odborné klinické stáže a výzkumné pobyty v zahraničí ani na Erasmus. Těšit se můžeš i na skvělé studentské spolky a hlavně všechno je tu na dosah, obrazně i doslova, takže volný čas nemusíš trávit v MHD, ale třeba na soutoku nebo v kavárně.

Web

Kde nás najdeš

Lékařská fakulta v Hradci Králové

Univerzita Karlova
Šimkova 870/13
500 03 Hradec Králové

Přihlášky a přijímačky

Přijímací zkouška proběhne pro všechny uchazeče/ky o program Ošetřovatelství, obor Všeobecná sestra v jednotném termínu. Při přijímací zkoušce se formou testu ověřují znalosti z biologie, somatologie a chemie.

Přijímací zkoušky proběhnou pro všechny uchazeče/ky o program Všeobecné lékařství a Zubní lékařství v jednotném termínu. Při přijímací zkoušce se formou testu ověřují znalosti z biologie, somatologie, chemie a fyziky. Písemné testy jsou pro oba studijní programy totožné.

  • Elektronická přihláška: 820 Kč

Aktuality

Kontakt

Lékařská fakulta v Hradci Králové

Univerzita Karlova
Šimkova 870/13
500 03 Hradec Králové