O nás

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy (KTF UK) je jednou z menších fakult univerzity, o to rodinější prostředí však vytváří a svým studentům nabízí. Na fakultě je možné studovat obory Dějiny křesťanského umění, Dějiny evropské kultury, Katolická teologie, Aplikovaná etika a Teologické nauky. Samozřejmostí denního studia jsou mimo přednášek a seminářů mnohé exkurze i kontakt s odborníky z oboru. Při studiu je možné využívat fakultní oborovou knihovnu, ale samozřejmě také nabídky zahraničního studia a stáží prostřednictvím programu Erasmus. Fakulta sídlí na Praze 6 a je součástí univerzitního komplexu Kampus Dejvice.

Web

Kde nás najdeš

Katolická teologická fakulta

Univerzita Karlova
Thákurova 676/3
160 00 Praha 6

Přihlášky a přijímačky

Druhé kola přijímacího řízení se uskuteční 5.8.2022

  • Elektronická přihláška: 820 Kč
  • Papírová přihláška: 870 Kč

Aktuality

Doplňující informace

Studium v zahraničí

V rámci programu Erasmus+ je možné studovat téměř ve všech zemích Evropy v rozmezí 1-2 semestrů. Další možností jsou výměnné studijní pobyty na partnerských univerzitách v Evropě, Asii, Americe i Austrálii. Podrobnější informace o možnostech studia v zahraničí naleznete zde.

Ubytování a koleje

Univerzita Karlova nabízí bydlení na 13 kolejích po celé Praze. Pravidla pro ubytování, druhy ubytování a jejich ceník naleznete na webových stránkách kolejí a menz UK.

Univerzita také nabízí zvýhodněné ubytování pro uchazeče a jejich rodinné příslušníky v době přijímacího řízení. Koleje a menzy UK v Praze, Plzni a Hradci Králové nabízí 25% slevu z ceny za hostinské ubytování.

Kontakt

Katolická teologická fakulta

Univerzita Karlova
Thákurova 676/3
160 00 Praha 6