O nás

Katolická teologická fakulta je vůbec nejstarší fakultou Univerzity Karlovy.  Její název odkazuje k původnímu zaměření, dnes ale fakulta kromě teologických oborů nabízí i studium dějin umění, obecné či literární historie a aplikované etiky. Křesťanskou víru očekáváme pouze u studentů teologie, ostatní programy jsou samozřejmě přístupné všem bez rozdílu vyznání a církevní příslušnosti. Naše fakulta si zakládá především na individuálním přístupu ke studentům a široké nabídce praktických seminářů, exkurzí, zahraničních pobytů a pracovních stáží, které studenty připravují na dobré budoucí uplatnění v praxi. Láká vás práce v kultuře? Chcete se stát redaktorem, kritikem, kurátorem nebo pracovat v muzeu, galerii, archivu či knihovně? Prohlédněte si naše studijní programy Dějiny křesťanského umění a Dějiny evropské kultury. Pokud vás zajímají oblasti jako filosofie, náboženství, staré jazyky, práce s lidmi nebo současné společenské problémy, doporučujeme vaší pozornosti Aplikovanou etiku, Filosofii a etiku, Teologické nauky a Katolickou teologii.

Kde nás najdeš

Katolická teologická fakulta

Thákurova 676/3

Přihlášky a přijímačky

• Elektronická přihláška: 830 Kč
  • Papírová přihláška: 880 Kč

Doplňující informace

Nenašli jste, co jste hledali? Máte dotazy ohledně přijímacích zkoušek a průběhu studia? Obraťte se na naše studijní oddělení: studijni@ktf.cuni.cz.

Katolická teologická fakulta

Thákurova 676/3