Druhá šance v Liberci

Technická univerzita v Liberci, konkrétně Fakulta strojní a textilní vyhlásily náhradní termín přijímacího řízení. Přihlášky je třeba zaslat do 8. srpna na strojní fakultu, do 15. srpna na Fakultu textilní…

číst více

Práce v zahraničí:

V třetím díle našeho seriálu bych Vám ráda přiblížila práci, kterou momentálně dělám – pracuji jako servírka v Lucembursku. Dozvíte se nejenom, jak jsem se k práci dostala, ale také, co všechno jsem potřebovala, kolik je možné si v zemích EU vydělat a co vlastně dělám.

číst více

Peněz na školství bude méně než loni

Usnesení vlády o výdajových maximech ministerstev bylo významné zejména pro oblast vzdělávání: Přibližně o 1,2 miliardy korun se sníží rozpočet ministerstva školství. Jedním z možných následků je ohrožení reformy vysokých škol.

číst více

Přípravuje se změna podpory nezaměstnaných absolventů

Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach informoval o připravovaných změnách, které se týkají podmínek získání podpory v nezaměstnanosti a měly by prý absolventy více motivovat k hledání práce. Aby měli absolventi všech škol na podporu nárok, budou muset, podle nového zákona, v předcházejících třech letech odpracovat 12 měsíců.

číst více

Kolik bude v České republice fakultních nemocnic?

Ministryně zdravotnictví Marie Součková a děkani lékařských fakult se během schůzky 4. 7. neshodli v názoru na vhodný počet fakultních nemocnic u nás.

číst více

Zpoplatnění studia na Slovensku odloženo

Od ledna 2004 měl na Slovensku platit nový zákon o vysokých školách. Součástí novely je zavedení školného ve výši šest až dvanáct tisíc slovenských korun.

číst více

Soukromá vysoká škola spediční a správní v Přerově nebude

Alespoň ne v dohledné době. O její vybudování usiluje kromě Přerovské radnice především společnost Delta Morava, která již ve městě provozuje soukromou Vyšší odbornou školu živnostenskou zaměřenou na celnictví a spedici, marketing a veřejnou správu.

číst více

Na podzim začne výstavba české polární stanice

Profesor Pavel Prošek z katedry geogafie brněnské přírodovědecké fakulty šéfuje odvážnému projektu – stavbě české polární stanice…

číst více

Půjdou učitelé v září do stávky?

Jak jsme již informovali, o zvýšení svých mezd stále žádají vyučující na základních, středních a vyšších odborných školách. V případě nevyslyšení těchto požadavků chtějí vstoupit v září do stávky.

číst více

Brigáda v zahraničí:

Většina českých studentů má během studií velmi hluboko do kapsy. Někteří pracují příležitostně již během školního roku nebo si přivydělávají doučováním, překlady či jinou dlouhodobou činností. Velká část studentů však nemá na vydělávání peněz během školního roku čas, a tak tráví část prázdnin na brigádě.

číst více