Evropská komise: Chceme zdvojnásobit příspěvky na univerzity v EU

Dvakrát zvýšit investice do vysokých škol v zemích Evropské unie. Takový cíl si v horizontu příštích deseti let vytyčili evropští komisaři. V jejich návrhu na modernizaci evropského vysokého školství se také objevuje myšlenka odstranění bariér, které zabraňují pohybu studentů po Evropské unii, či financování škol na základě jejich výsledků.

číst více

S nižším věkem roste podpora legalizace marihuany

Lidé v České republice nepodporují legalizaci měkkých drog, mezi které se řadí také marihuana. Ukázal to průzkum společnosti SC&C pro Mladou frontu Dnes. S povolením těchto látek souhlasí 29 procent dotázaných, odmítavý postoj zaujímá 62 procent.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček II.

Patříte mezi pohodáře, kterým se všechny věci vejdou do kapsy, nebo pečlivky, co by potřebovaly pomoc od stěhováků? Ať už tak, či onak, tentokrát vám poradíme, co byste si rozhodně neměli nechat při ústních doma.

číst více

Nevšední studijní obor na pražské VŠE

Zcela unikátní obor zaměřený na obnovu a rozvoj kulturního dědictví připravuje pro své studenty Vysoká škola ekonomická v Praze. Na jeho otevření se minulý týden dohodli ministr kultury Vítězslav Jandák a rektor VŠE Richard Hindls.

Majáles 2006

Začalo to 29. dubna v Plzni, končí to 12. května v Písku, co to je? Každý správný student ví, že Majáles!

číst více

Nové státní maturity – kde se stala chyba?

Nová verze státních maturit se v minulých týdnech nesetkala s nijak příznivým přijetím. A to zejména kvůli faktickým chybám, které se v zadání vyskytovaly, ba co více – nevyhnula se jim tentokrát ani všudypřítomná politická kampaň. A teď se hledá viník.

číst více

Liberec bude mít svou soukromou vysokou školu

Už od října bude město Liberec bohatší o svou první soukromou vysokou školu, která bude zaměřena na ekonomii v podnikání. Svou pobočku tu totiž chce otevřít Vysoká škola Karla Engliše v Brně.

DEN PRO FAIR TRADE

Studenti Masarykovy univerzity si během uplynulého týdne pochutnávali na snídaních s Fair Trade. Mohli např. ochutnat Fair Trade kávu nebo moučníky. Proč to všechno?

číst více

Jihočeskou univerzitu čekají velké změny

Už v roce 2008 by Jihočeská univerzita měla být rozšířena o nové prostory, čímž by konečně mělo vzniknout důstojné prostředí nejenom pro studium, ale i pro rozvoj vědecké činnosti. Hlavním záměrem nového stavebního projektu za zhruba 400 milionů je rozšířit univerzitu nově o budovu filozofické fakulty, knihovnu a rektorát. Stavba by měla začít v polovině příštího roku.

číst více

SPECIÁL – Pohovor u přijímaček I.

Všichni z něj máme tak trochu strach. Knedlík v krku a čůrky potu na spáncích… O čem je řeč? Ano – ústní kolo přijímaček!