Změna školy

Anketa: Střední versus vysoká škola

Jste na střední škole a už se nemůžete dočkat na vysokou? Nebo už jste vysokoškoláci a naopak se vám stýská po střední? Podívejte se, co vás na výšce čeká, a po čem se vám zasteskne.

číst více

Zvolený obor změní během studia až polovina studentů

Po nástupu na vysokou školu začnou někteří studenti váhat, zda je zvolený obor pro ně ten pravý. Někdy dokonce dochází k tomu, že daný obor vymění za jiný, především v očekávání lepšího pracovního uplatnění v budoucnosti. Možnostem a podmínkám přestupu jsme se věnovali v článku Chci změnit obor, možná i školu. Ale kolik studentů se opravdu k přestupu odhodlá? Z aktuálního průzkumu …

číst více

Chci změnit obor, možná i školu

Mnozí prváci začínají uvažovat o tom, zda byla jejich volba vysoké školy správná. Jak obor změnit?

číst více

Jak vybrat ten správný obor pro mě? Radí lektor přípravných kurzů Martin Víta

Jak si vybrat obor, který dostuduji a který mě bude bavit? A na které škole? Co když jsou přijímačky příliš těžké? A když se nemohu rozhodnout, jsou řešením dvě souběžná studia či přestup na jinou školu? Na tyto a jiné otázky odpovídá lektor přípravných kurzů OSP Martin Víta. (Pozn.: článek byl 11. 12. 2013 aktualizován (lč))

číst více

Které školy přijímají na magistra absolventy jiných bakalářských oborů?

Může se stát, že po třech letech bakalářského studia člověk zjistí, že chce dělat něco úplně jiného, nebo navazující magisterské studium pro daný obor prostě neexistuje. Přinášíme přehled některých škol nabízejících ty nejžádanější obory v ČR, které přijímají na magisterské studium i absolventy zcela odlišných studií.

číst více

Polovina vysokoškoláků během studia přehodnotí výběr školy

Analýza společnosti Scio ukázala, že 56 % vysokoškoláků se během studia rozhodne pro jiný studijní obor, než který začali studovat. Nejvíce své rozhodnutí mění studenti matematicko-fyzikálních oborů. Naopak nejstabilnější jsou ve svém rozhodnutí studenti oborů technických, které si vybírají žáci odborných středních škol. Nejčastěji své rozhodnutí ohledně budoucího směřování mění absolventi gymnázií. Na gymnázium ostatně tyto studenty …

číst více

Přechod na jinou vysokou školu

Zvolili jste si obor a následně zjistili, že to není nic pro vás? Cest, jak to řešit, se nabízí celá řada. Připravte se ale na drobné i vážnější komplikace.

číst více