Zahraničí

Jak se studuje v Birminghamu

Mít titul z britské univerzity, to je něco, co by se do životopisu hodilo každému. Ne všichni ale mají odvahu se do studia v Británii skutečně pustit. Je totiž pravda, že to nemusí být levná záležitost. O tom, jak je to s výší a s placením školného, ale taky o kolejích a o mladých Angličanech vypráví Pavel Bartejs, který studuje druhým rokem na University of Birmingham obor mezinárodní obchod s japonštinou.

číst více

Letní brigáda v zahraničí?

Každý z nás zná někoho, kdo letos sklízel sklenice v Americe nebo meruňky ve Španělsku. Stereotyp totiž nevládne jen českému hypermarketu. Jestli máte pocit, že hledáte tak trochu jinou brigádu, připravili jsme pro vás inspiraci na léto.

číst více

Workcampy – dobrovolnická práce i zábava

Máte v létě dva týdny volné a nevíte, co s nimi? Chtěli byste se podívat do zahraničí, ale neláká vás vidina dovolené proležené na pláži plné řvoucích turistů? Chcete se setkat s lidmi z různých koutů světa a zároveň udělat něco prospěšného? Jestli ano, zvažte účast na workcampu.

číst více

Letní školy – co od nich očekávat?

Letní školy – co si pod tímto termínem představit? Nejsou příliš drahé? Nebo náročné? Jsou přístupné i studentům, kteří nestudují daný obor? Tento článek by vám měl odpovědět na základní otázky, které se letních škol týkají. Tak neseďte doma a začněte balit kufry!