Vzdělávání dospělých

Jak využít studium na vejšce naplno a stát se úspěšným dospělým

Studium na vysoké škole je výzvou samo o sobě. Nekonečné hodiny učení, seminární práce, zkoušky… Pro mnoho studentů to navíc znamená stěhování od rodičů a samostatné bydlení. Vejška je krokem od mládí k dospělostí. Během studia byste se proto měli na dospělý život začít připravovat. Začněte s hledáním práce Situace na trhu práce je pro …

číst více

Kariérové poradenství může pomoci i dospělým

Každý se jednou může dostat do situace, kdy zjistí, že by rád vylepšil své postavení nebo že směr, kterým se po studiích vydal, není zkrátka ten správný. Pak se tedy může obrátit na úřad práce, prohledávat inzeráty s pracovními nabídkami, porozhlédnout se po rekvalifikačních kurzech či popřemýšlet o dalším studiu… a nebo využít služeb kariérového poradenství. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován. (lč))

POROVNÁNÍ OBORŮ: Andragogika

Andragogika je věda zabývající se vzděláváním dospělých. Ale nejen to, soustředí se také na rozvoj lidských zdrojů nebo personální řízení a její studium nabízí hned šest vysokých škol. Pro lepší orientaci v nich vám poslouží tento článek. pozn. Článek byl 30. 6. 2014 aktualizován. (kav)