Tutor

Jak si vybrat studijní obor

Chystáte se na vysokou školu, ale ještě nevíte, co studovat? Následující tipy vám pomůžou se rozhodnout.

číst více

Jak správně vybrat přípravný kurz na VŠ

Zadáte-li do Googlu slovní spojení „přípravný kurz na VŠ“, zobrazí se bezmála 300 000 výsledků. Bezmezný výběr situaci značně komplikuje – přípravný kurz je totiž u mnoha oborů důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

Na podzim mnozí zasedají naposledy do školních lavic na střední škole. Čeká je téměř roční příprava na maturitu a také na přijímací zkoušky na vysokou. Někdo volí přípravu individuální, jiní dávají přednost přípravným kurzům. Ale podle čeho vybírat?

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

A je to tady. Školní rok začíná, maturita na krku. A kdyby jen to. Ke všemu člověka ještě čekají přijímací zkoušky na vysokou. Pokud už víte, na jakou školu v únoru pošlete přihlášku, můžete se postupně na vstupní zkoušky začít připravovat. Jednou z možností jsou přípravné kurzy. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

OSP, TSP, NSZ – v čem se liší a jak se na ně dobře připravit?

Stále více vysokých škol přijímá studenty na základě výsledku v „testu studijních předpokladů“. Existuje ale více typů takových testů a každý z nich umí být pořádným strašákem v hlavě maturanta. Dobrou zprávou je, že je téměř vždy možné takové testy natrénovat a svoje výsledky tak zlepšit. Společností nabízejících příslušné přípravné kurzy je mnoho – jak mezi nimi vybrat tu správnou?