Textilní a oděvní návrhářství

Taky textil!

Plavky, trika, hadříky, naskočí ti, když se řekne textil. A co smart textilie, chameleonní textilie, potahy autosedadel, bariérové membrány, nanomateriály, umělé cévy atd., atd. Taky textil. To vše a další nejen textilní oblasti můžeš studovat na fakultě textilní v Liberci. Fakulta specializovaná na textil je jen a jen v Liberci, pak až v Belgii nebo v Angli Textilní marketing, …

číst více

Kedjom-Keku aneb lidé z lesa skoro bez lesa

Skupina nadšených studentů založila občanské sdružení Kedjom-Keku, které chce zachránit mizející horský mlžný les v Kamerunu. Svého záměru by rádi dosáhli stavbou školy a zvýšením vzdělanosti mezi místními obyvateli. Ti svojí nešetrnou zemědělskou činností ničí unikátní ekosystém nejvíce. Občanské sdružení už má dostatek financí a má před sebou několika měsíční misi. Cíl je jasný, postavit a uvést do provozu školu.

číst více