Taky textil!

21. 5. 2019 | PR články

_MG_8796

Plavky, trika, hadříky, naskočí ti, když se řekne textil. A co smart textilie, chameleonní textilie, potahy autosedadel, bariérové membrány, nanomateriály, umělé cévy atd., atd. Taky textil. To vše a další nejen textilní oblasti můžeš studovat na fakultě textilní v Liberci.

Fakulta specializovaná na textil je jen a jen v Liberci, pak až v Belgii nebo v Angli

Textilní marketing, nanomateriály, výroba oděvů, materiálové inženýrství, návrhářství… vše, co se týká textilu, můžeš v téhle zemi studovat jen, pouze, jedině a výlučně na Fakultě textilní TUL. Další školu, která by šíří svého záběru v oblasti textilu mohla liberecké fakultě konkurovat, najdeš až v Belgii nebo v Anglii.

IMG_6153

Fakulta získala čerstvě akreditaci všech svých studijních programů

Na maximální možnou dobu 10 let udělil Národní akreditační úřad této země akreditace na veškeré studium fakulty textilní. Je to opět potvrzením toho, že Fakulta textilní TUL, je v Evropě naprostou výjimkou.

Tradice, špičkové týmy, moderní technologie

Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci vznikla roku 1960, má tradici, má know-how a má špičkové odborníky, laboratoře a dílny v oblastech materiálového a textilního inženýrství včetně nanomateriálů, textilních technologií i výroby oděvů. Zároveň na ní můžete studovat návrhářství – zaměřené na oděvy a textil, nebo sklo a šperk.

U1

Fakulta dává světu

Patent na průmyslovou výrobu nanovláken, oděvy, které mění barvu podle dopadajícího UV záření, skvělí návrháři nebo nanovlákenné nosiče pro růst lidských buněk do podoby umělých cév, brzlíku, chrupavek nebo sítnice, to vše dala a dává FT TUL světu.

Můžeš být u toho – podej si přihlášku

Druhé kolo přijímacího řízení je právě v běhu. Přihlášky posílej do 4. srpna 2019.

Výčet studijních oborů a podrobnosti k přihláškám najdeš zde.

A neboj, na textilce se nikdo neurazí, když přijdeš k přijímačkám třeba v plavkách. Taky textil. Hlavně vezmi hlavu nebo alespoň rozum do hrsti.

Další články k tématu

Studenti textilní fakulty TUL pomáhali na Harvardu „šít“ umělou ledvinu pro transplantaci

Studenti textilní fakulty TUL pomáhali na Harvardu „šít“ umělou ledvinu pro transplantaci

Textil a lidské orgány jsou dvě zdánlivě nesouvisející věci. Spojuje je však jeden unikátní materiál: nanovlákno. Právě z něj se tým vědců prestižní univerzity Harvard snaží vytvořit umělou ledvinu, která by v budoucnu mohla plně nahradit tu skutečnou. Za břečťanem pokrytými zdmi jedné z nejlepších škol světa se na vývoji takzvané origami ledviny podíleli i dva studenti Technické …

číst více
 Vyrábíme nanoroušky. Zájem o ně má i stát

Vyrábíme nanoroušky. Zájem o ně má i stát

16. března 2020 Původně to mělo být pár desítek kusů pro vnitřní potřebu, informace se ale rychle rozšířila dál a spustila se velká poptávka. Nyní vyrábíme roušky i pro Liberecký kraj, desítky kusů už jsme dodali liberecké krajské nemocnici. Rektor Brzezina dnes v Praze jednal o dodávkách výchozího materiálu pro roušky se zástupci několika ministerstev …

číst více
Na ekonomickou fakultu do Liberce se ještě můžete dostat, i když vám zatím chybí maturita!

Na ekonomickou fakultu do Liberce se ještě můžete dostat, i když vám zatím chybí maturita!

S příchodem koronaviru se na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci nezastavil čas. Jenom jsme se na začátku chvilku nadechli, rozkoukali a pak začali naše činnosti realizovat tak, jak se v dané chvíli dalo a mohlo. A hlavně tak, abychom pomohli studentům. Jak těm, kteří již jsou těmi „našimi“, čili vídáme se s nimi na výuce (jasně, v tomto …

číst více