Téma:přírodní vědy a nauky

Polární expedice na Svalbard 2011 začíná

V době od 3. července 2011 do 3. října 2011 se uskuteční další polární expedice Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích na Svalbard. Expedice pod vedením doc. Josefa Elstera se účastní celkem 27 pracovníků, kteří se na stanici v půběhu letní sezóny vystřídají.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Pojišťovnictví

Pojišťovnictví je ryze praktický obor specializovaný na úzkou oblast finančnictví. Staňte se renomovaným odborníkem. Nabídka českých vysokých škol a univerzit je překvapivě široká, o čemž se můžete přesvědčit v našem speciálu.

číst více

Univerzita Pardubice zve na chemický jarmark uprostřed kampusu

O tom, že věda a technika, a chemie obzvlášť, nejsou nudné, se mohou všichni zájemci přesvědčit ještě před prázdninami. Univerzita Pardubice ve spolupráci s Českou chemickou společností a akciovou společností Unipetrol připravila na středu 22. června populárně-naučný „happening” plný her, zábavy a pokusů pod názvem CHEMICKÝ JARMARK UPROSTŘED KAMPUSU.

Dva nové studijní obory

Mendelova univerzita v Brně nabízí dva nové navazující magisterské studijní obory – Socioekonomický a environmentální rozvoj regionu vyučovaný v českém jazyce a Socioeconomic and Environmental Development of Regions vyučovaný v anglickém jazyce.

číst více

Jeden den studentem fakulty chemicko-technologické

O jednodenní zkušební studium na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice je velký zájem.

Soutěž Technology Cup 2011 ve finále

Praha 30. května 2011: První ročník inovativní soutěže Technology Cup pro studenty je u konce. Soutěž měla za úkol stimulovat mladé lidi, aby nepsali své myšlenky a práce do šuplíku, ale aby se je naučili uplatnit a prosadit v praxi.

číst více

Letní elektrochemická škola a pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků

Od 1. do 6. června 2011 se na Mendelově univerzitě v Brně uskuteční Pracovní setkání fyzikálních chemiků a elektrochemiků a setkání mladých elektrochemiků.

číst více

Evropská jarní škola o klíšťatech a jimi přenášených nemocech / České Budějovice, 30. 5. — 3. 6. 2011

V Českých Budějovicích na Parazitologickém ústavu Biologického centra AV ČR, v.v.i., a Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity je výzkum klíšťat a jimi přenášených původců infekčních onemocnění vskutku jako doma.

číst více

Univerzita Pardubice se pod vedením předního českého logika Jaroslava Peregrina vydá ke zrodu moderní logiky

Ve čtvrtek 12. května se bude na Univerzitě Pardubice diskutovat o zrodu moderní logiky. S přednáškou právě na toto téma zavítá do Pardubic prof. RNDr. Jaroslav Peregrin, CSc., přední český logik a analytický filozof.

Významná událost na Jihočeské univerzitě

Fakulta Rybářství a ochrany vod připravuje slavnostní zahájení činnosti Jihočeského výzkumného centra akvakultury a biodiverzity hydrocenóz (CENAKVA) a oslavy 90. výročí založení Výzkumného ústavu rybářského a hydrobiologického (VÚRH) ve Vodňanech.