Téma:chci studovat vědy o kultuře a umění

Na rozpaky není kdy, hudba plyne v čase, myslí si mladý sbormistr

Sbormistrovství je jedním z oborů, o jejichž existenci ví zřejmě každý, ale jen málokdo by jej skutečně hledal ve studijních programech vysokých škol. Co musí znát budoucí sbormistr a jaké nástrahy jeho povolání skrývá, prozradil v rozhovoru Kamil Trávníček. Mladý muž, který v Krnově založil světově úspěšný dívčí pěvecký sbor Ars voce.

číst více

Představujeme: Fakulta humanitních studií UK v Praze

Baví vás dějepis, biologie, základy společenských věd, ale nevíte, který z těchto oborů byste chtěli studovat na vysoké škole? Pražská fakulta humanitních studií je trefou do černého pro studenty, kteří se nechtějí zaměřit přímo na jeden obor a hodlají se zabývat humanitními předměty komplexně. Tříleté bakalářské studium nabízí pouze jediný obor „Studium humanitní vzdělanosti.“ V jeho rámci se však můžete zařídit podle vlastních potřeb. Fakulta vypisuje okolo 2000 předmětů!

číst více