Téma:chci studovat oděvnictví/obuvnictví

Speciál O OBORECH: Netradiční studijní obory II. díl

V druhém díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium Optometrie, Dentální hygieny, Rybářství, Důlního měřictví nebo Obuvnické a galanterní technologie a hygieny obouvání. První díl netradičních oborů najdete zde.

Technické obory na vzestupu

Zajímavou pozici na trhu práce mají studenti technických oborů, zejména těch elektrotechnických, o které je velký zájem. Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ještě zvyšuje atraktivitu svých studentů a absolventů pomocí spolupráce s firmami, které vybavují učebny a odborné laboratoře svými přístroji.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Textilní tvorba

Je to pravda odvěká, že šaty dělají člověka. Předtím ale musí někdo vyrobit ony šaty a to tak, aby co nejlépe odpovídaly požadavkům zákazníka. Že to není práce jednoduchá, dokazuje i velké množství různých oborů zabývajících se textilní tvorbou. Můžete se sami přesvědčit, že podobné studium kromě návrhářství vyžaduje i znalosti z chemie či managementu.