Téma:chci studovat hornictví/hutnictví

Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol

Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava získala projekt na podporu moderních metod výuky pro pedagogické pracovníky prostřednictvím akreditovaných kurzů v oblasti výrobních technologií. Realizace projektu začala v měsíci červnu dne 1.6.2011 a nese název „Podpora moderních metod výuky v oblasti výrobních technologií pro pedagogické pracovníky středních škol“s registračním číslemCZ.1.07/1­.3.05/03.0019.

VŠB – Technická univerzita bude prodávat své znalosti do Číny

29.3. 2011 proběhla v Kunmingu, hlavním městě provincie Yunnan v Číně významná událost. Tento den bylo za účasti velvyslance České republiky pana Libora Sečky a zástupců vlády provincie Yunnan podepsáno Memorandum of Understanding mezi Yunnan Land and Resource Vocational College a naší Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava.

Studenti VŠB-TU Ostrava o svém studiu v zahraničí

„Kdo zvládne fakultní jazykové testy, nemusí se studijního pobytu v zahraničí obávat,“ shodují se absolventi Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava. Jaké jsou jejich zkušenosti se studiem v Řecku, Koreji, Anglii a Finsku?

číst více

Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO pořádá Den otevřených dveří!

Ve středu 9. února 2011 pořádá Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO Den otevřených dveří, který je určen především zájemcům o studium na této fakultě. Akce proběhne již tradičně v prostorách Geologického pavilonu prof. F.Pošepného v Ostravě-Porubě, který je součástí univerzitního kampusu.

číst více

Den otevřených dveří na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství VŠB-TUO.

Ve čtvrtek 27. ledna 2011 se na Fakultě metalurgie a materiálového inženýrství Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava koná Den otevřených dveří, který je určen především všem zájemcům o studium na této fakultě. FMMI VŠB-TU Ostrava se zde představí jako moderní univerzitní instituce s novou strukturou studijních programů a mezinárodně uznávanou výzkumnou činností.

Na VŠB-TUO udělí čestný doktorát

V úterý 16. listopadu 2010 od 10:00 hodin proběhne ve velkém sále nové Auly VŠB-TUO v Ostravě-Porubě Slavnostní zasedání Vědecké rady VŠB-Technické univerzity Ostrava, které se koná u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii.

číst více

Podzimní mineralogické setkání na VŠB-TUO již tuto sobotu

V sobotu 16. října 2010 od 9:00 do 16:00 hodin proběhne v aule VŠB-TUO v Ostravě-Porubě již tradiční Mineralogické setkání. Pořadatel akce, Hornicko-geologická fakulta VŠB-TUO, každoročně spojuje toto setkání s výstavou přírodnin, fosílií a šperků.