Téma:chci studovat gastronomii/hotelnictví/turismus

POROVNÁNÍ OBORŮ: gastronomie, hotelnictví a turismus

Pomáhali jste doma rádi s vařením a zajímáte se o gastronomii? Nedělá vám problém postavit se do čela skupiny turistů a provést je po památkách? Nebo jste komunikativní a není pro vás problém vyjít se všemi typy hostů na hotelové recepci? Pak je následující přehled oborů právě pro vás.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Cestovní ruch

I přes pokračující finanční krizi zůstává cestovní ruch významným oborem, který se promítá nejen do oblasti ekonomiky, ale i dopravy, životního prostředí, regionálního rozvoje a samozřejmě i do individuálních možností trávení volného času. Studenti tohoto oboru tak mají velmi široké možnosti uplatnění. Podívejte se, kde všude a také jak lze obor Cestovní ruch studovat. (článek byl aktualizován 19. 5. 2013)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomika cestovního ruchu

I přes občasné výkyvy v hospodářské prosperitě je cestování stále oblíbenou kratochvílí. Aby lidé mohli cestovat, je zapotřebí, aby se o jejich komfort a bezpečí starali lidé s odbornými znalostmi. A právě ty vychovávají i některé z našich vysokých škol.

Speciál O OBORECH: Rekreologie

Rekreologie, aneb věda o rekreaci? Může to tak být! Avšak nečekejte vědecky posvěcené zkoumání polehávání na pláži. Rekreologie je oborem aktivního prožití volných chvil. Jakou úlohu tu hrají její studenti a absolventi? Dozvíte se v našem speciálu o oborech.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Gastronomie, hotelnictví, turismus

Pokud jste někdy viděli britský sitcom Hotýlek, asi už víte, jak se hotely vést nemají. Hlavní hrdina, majitel hotelu pan Fawlty, pravděpodobně neabsolvoval žádnou ze škol v našem přehledu. Udělat to ale můžete vy – třeba jako první krok k vysněnému vlastnímu podniku z oblasti gastronomie, hotelnictví nebo turismu. Pozn. článek byl aktualizován dne 4. 12. 2009 (-hus-).

Speciál O OBORECH: Cestovní ruch

Baví vás cestování a uvažujete o tom, zda by se to dalo zužitkovat ve vaší budoucí profesi? Nebo váháte nad tím, jaký obor humanitního směru by vás bavil? Čtěte dál a zjistíte, zda pro vás Cestovní ruch může být to pravé. Pozn.: článek byl aktualizován 3.12.2009 (-pel-)

Nový obor v Opavě: Lázeňství a turismus

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě otevře nový obor Lázeňství a turismus. Pokud vás láká studium tohoto oboru, nabízíme vám podrobnější informace.