Téma:chci studovat farmacii

POROVNÁNÍ OBORŮ: Farmacie

Přiznejte se, kolikrát vás v lékárně napadlo, že ten člověk za pultem není jen „obyčejný“ prodavač, ale že přesně ví, co doporučit na tu či onu bolístku, že umí latinsky a zná vše důležité o každém léku? Touto otázkou jsme vám jen chtěli nenápadně naznačit, že povolání farmaceuta je ve skutečnosti velmi zodpovědné, a proto k němu také musí vést náročná cesta studiem… Pozn. Článek byl 25. 6. 2015 aktualizován. (kav)

číst více

Vědci z Farmaceutické fakulty VFU Brno hledali geny, které by mohly být spoluviníky vypuknutí zánětlivých onemocnění trávícího traktu

Farmakologové z Ústavu humánní farmakologie a toxikologie a Ústavu přírodních léčiv Farmaceutické fakulty VFU Brno se ve své studii zaměřili na hledání genů, které by mohly přispívat k pravděpodobnosti vypuknutí onemocnění trávicího traktu jako je Crohnova choroba či ulcerózní kolitida (zánět tlustého střeva) – chronických zánětlivých nemocí, která se objevují stále častěji především u mladých lidí.

číst více

Letošní druhou cenu za farmacii z Francouzského velvyslanectví doktorandce Univerzity Pardubice

V úterý 14. září dopoledne (v 11:30 hodin) budou na Francouzském velvyslanectví v Praze předány letošní Ceny za farmacii. Druhou CENU ZA FARMACII získá Ing. Eliška BÍLKOVÁ, studentka doktorského studijního programu Organická chemie Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice.

číst více

Speciál O OBORECH: Farmacie

Bílé lékařské pláště vždy vzbuzovaly důvěru a respekt. I když povolání lékárníka není tolik vážené jako práce lékaře, přesto je o tento obor velký zájem. Pro ty, kteří o studiu farmacie uvažují, je zde základní přehled, co lze od studia očekávat. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

číst více