Téma:all

Jsem absolvent. A co dál?

Končíte školu a nevíte, jakým směrem se ubírat dál? Možností je hned několik – můžete pokračovat v dalším studiu, začít pracovat, podnikat, a nebo se třeba poohlédnout po tom, co se absolventům nabízí za humny naší republiky…

číst více

Student podnikatelem: Chce to optimismus a efektivitu v práci

Radim Rezek dokazuje, že již v prvním semestru studia na vysoké škole je možné začít podnikat a rozjet vlastní odvážný projekt. V rozhovoru radí studentům uvažujícím o podnikatelské kariéře, na jaké komplikace je třeba se připravit a jak skloubit podnikání s docházkou na semináře a s učením na zkoušky.

Jak studovat ve Francii

Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Nechci jít na VŠ, jaké mám možnosti?

Možná vás unavovala školní rutina, ale pamatujte, pracovat budete dalších několik desítek let. Jste na to připraveni? Nicméně postavit se na vlastní nohy, omezit závislost na rodičích je lákavá představa. Proto tu pro vás máme několik postřehů do startu nové životní etapy. (pozn.: článek byl 23. 2. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Univerzita Pardubice představí jubilejní publikaci k 60. výročí založení vysoké školy v Pardubicích

Milena Lenderová: Dějiny vysokého učení v Pardubicích. Univerzita v proměnách času. 1950 – 2010.

Perličky od maturit 3

Maturity máme v plném proudu. Někteří uspěli, jiní ne. Ale ať už to dopadlo jakkoli, nakonec si stejně nikdo nebude pamatovat známky, ale situace a historky, které činí „zkoušku dospělosti“ jedinečnou a nezapomenutelnou. Pozn. Článek byl 9. 4. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Návštěva divadla a studentské slevy

Návštěva divadla není vždy levná záležitost. Když ale víte, jak na to, můžete si coby studenti dopřávat kulturu dle libosti a za pár korun. Přinášíme vám tipy, jak ušetřit na vstupném do divadla v osmi univerzitních městech.

5 rad, jak zvládnout studium při práci

Mnoho studentů si ke svému dennímu studiu přibírá ještě poloviční úvazek. Jiní se zase z práce vracejí do učeben, aby si rozšířili vzdělání. Netrvá ale dlouho a povinnosti se hrnou ze všech stran. Jak sladit činnost výdělečnou a akademickou a zachovat si čistou mysl? Přinášíme pět tipů pro vaše nervy!

Za prací do Evropy? Nejdřív si zjistěte vše podstatné

Lidé mají různé důvody pro to, proč odejít za prací do zahraničí – ať už je to snaha získat praxi, zlepšit si jazykovou vybavenost či spojit práci se zahraničním studiem, a nebo třeba jen touha změnit prostředí. Přestože se po vstupu České republiky do EU podmínky v mnohém zjednodušily, pořád zůstává několik povinností, které je třeba pro takový výjezd splnit.

číst více

Srovnání nabídek telefonních operátorů pro studenty

Mezi významné položky na rozpočtu každého studenta patří dozajista účet za telefon. Většina hlavních mobilních operátorů v České republice nabízí speciální tarif pro studenty nebo pro mladé lidi. Vyznat se v nich však není nejjednodušší. Pojďme se na jednotlivé možnosti blíže podívat.