Téma:all

Sport na VŠ

Tento článek se pokouší stručně přiblížit sportovní možnosti a povinnosti studenta VŠ. Najdete v něm informace o koncepci výuky a o mimoškolních sportovních aktivitách. Může vám pomoci při rozhodování, kterou školu upřednostnit a naopak které se širokým obloukem vyhnout…

číst více

Studium v zahraničí? Proč ne!

Příběhy, které naši rodiče vypráví o vycestování za hranice v době jejich mládí, nám přijdou jako fantasy. Dnes je cestování po cizích zemích na denním pořádku. Jedinou větší překážkou jsou finance, my studenti jich pravda máme málo. Proč tedy nevyždímat jiné zdroje? Což takhle EU a její stipendia!

Štúdium Slovákov na českých univerzitách

Ani tento rok nepolavil prílev študentov „spoza rieky Moravy“ na univerzity v Českej republike. Štúdium Slovákov na českých vysokých školách dnes nie je žiadnou novinkou. Či už sa to niekomu páči, alebo nie, faktom zostáva, že na českých vysokých školách v súčasnosti študuje približne 209 tisíc študentov, z toho 5 593 z nich je zo Slovenska. V porovnaní z minulým rokom je to nárast o viac ako 1600 študentov. Naskyta sa otázka, prečo tolko študentov z republiky, ktorá o sebe nemôže tvrdiť, že by trpela nedostatkom univerzít, odchádza za vedomosťami do susednej krajiny, s ktorou ju síce spája viac ako 70 ročná spoločná história, ale predsa je to už raz zahraničie.