Svatý týden

Šest osvědčených způsobů, jak přežít svaťák (a nezbláznit se)

Svaťák je nejtěžším obdobím v životě každého studenta (alespoň do prvního zkouškového na vysoké…). Svatého na něm totiž není vůbec nic. Naštěstí existuje více způsobů, díky kterým nejenže sváťak přežijete a nezblázníte se, ale navíc úspěšně složíte maturitu. Tak jak na to? Domluvte se s rodinou Rodiče a sourozenci většinou chápou, že svaťák je pro …

číst více

Příprava na svaťák. Jde to!

Nejpozději během Svatého týdne byste měli do hlavy dostat všechny informace nutné k maturitě. Jenže jak to během sedmi dnů stihnout? Máme pro vás návod, jak to zvládnout.   1. KROK: Připravte si otázky Ještě zbývá dost času na vypracování otázek. Rozhodně tento krok nenechávejte až na svatý týden. Pokud máte pocit, že nestíháte, domluvte se …

číst více

ANKETA: Jak přežít svaťák

Celé učivo střední školy vměstnat do jednoho týdne a naučit se všechnu látku. Je to možné? Jak přežít svatý týden a nezbláznit se z toho? Možná najdete inspiraci v anketě s maturanty, kteří zkoušku z dospělosti zvládli bez obtíží. Pozn. Článek byl 1. 2. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Zatočte s nervozitou před zkouškami

Projevy stresu a nervozity jsou velmi individuální, přesto existuje několik základních rad, které by mohly pomoci každému. Zvlášť teď před maturitou a zkouškami není na škodu si je zopakovat.Pozn. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

Průvodce maturitním rokem

Poslední rok na střední škole může znamenat rostoucí ponorkovou nemoc, stres a starosti, ale i neopakovatelné zážitky, na které bývalí spolužáci vzpomínají na setkáváních po letech. Na co se tedy ve zkratce připravit?

číst více

Psycholog radí, jak zvládnout svatý týden

Jak se učit? Kde se učit? Proč se učit? Miroslav Šipula, lektor psychologie Fakulty sociálních studií, maturantům doporučuje, jak co nejlépe využít svatý týden.

číst více