Stužkovák

Stužkovák krok za krokem

Ze série večírků a událostí, které vás čekají v maturitním roce, je první v pořadí stužkovací večírek. Projděte si s námi jeho přípravu, ať vás nic nepřekvapí.

Tipy na nezapomenutelný stužkovák

Každá akce, kterou se třídou pořádáte, vás může stmelit nebo naopak rozhádat. Co dělat, aby se ve vašem případě splnilo to první a vyvarovali jste se toho druhého, vám poradíme v následujícím článku.

Jak připravit „stužkovák“?

V některých školách se maturant stává pravým maturantem, až když má na klopě připnutou stužku. Tu získá na stužkovacím večírku. Zařídit na něj peníze a program ale může být docela oříšek.

číst více

Anketa: Znáte akci jménem stužkovák?

První měsíc školního roku je pomalu za námi. Nejvíce ze všech si to ovšem uvědomují letošní maturanti. Každým dnem jsou blíž a blíž zkoušce z dospělosti. Maturitní ročník není jen učení, ale i oslavy, plesy a stužkovák. Nebo to tak není? Ptala jsem se absolventů středních škol na to, zda znají stužkovák. Říká se jiný kraj, jiný mrav. O maturitních zvycích to platí dvojnásob. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Průvodce maturitním ročníkem krok za krokem

Říká se, že maturita neboli zkouška z dospělosti, je první velká zkouška v životě člověka. Hlavní je ji nepodcenit a začít s přípravou včas. Následující přehled vám pomůže rozvrhnout si síly. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).