Studium v německu

Málo dobrých kaváren, moc dopisů, říká český doktorand v Mnichově

Vít vyrazil za doktorátem do bavorské metropole na Mnichovskou univerzitu. Jako vystudovaný matematik zde zdokonaluje strojové učení. Pro doktorát u sousedů se rozhodl mimo jiné kvůli dobrému finančnímu ohodnocení na postgraduálním studiu. To přináší podle německého ministerstva zahraničí velkou míru svobody při výzkumu, což potvrdil i český doktorand. V rozhovoru pro VysokéŠkoly.cz se Vít podělil o …

Na medicínu do Německa

Čím se liší české nemocnice od německých špitálů, přiblíží Zuzana Fajfrová. Studentka medicíny z Karlovy univerzity vycestovala s Erasmem na půl roku, ale u našich západních sousedů se jí zalíbilo natolik, že si pobyt prodloužila o stáž.

Studium v Německu

Studium v Německu možná nevypadá na první pohled lákavě, nepodíváte se do exotických končin, ale… Německo nabízí kvalitní, cenově dostupné vysokoškolské vzdělání. Vzhledem k silným obchodním kontaktům mezi českými a německými firmami nebudete mít v budoucnu problém s uplatněním.