Sokrates

Jak správně vybrat přípravný kurz na VŠ

Zadáte-li do Googlu slovní spojení „přípravný kurz na VŠ“, zobrazí se bezmála 300 000 výsledků. Bezmezný výběr situaci značně komplikuje – přípravný kurz je totiž u mnoha oborů důležitější, než by se mohlo na první pohled zdát.

číst více

Veletrh Učeň, středoškolák, vysokoškolák proběhne už tento víkend

Chystáte se na střední, nebo vysokou školu, a nevíte, kterou si vybrat? Ostravský veletrh Učeň, středoškolák, vysokoškolák vám představí nejen více než stovku škol, ale také nejrůznější semináře a poradny. Dozvíte se i o stážích a programech, které studentům nabízí Evropská unie. To vše již v pátek 6. a v sobotu 7. prosince na ostravském výstavišti Černá louka. Po dva dny se …

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

Na podzim mnozí zasedají naposledy do školních lavic na střední škole. Čeká je téměř roční příprava na maturitu a také na přijímací zkoušky na vysokou. Někdo volí přípravu individuální, jiní dávají přednost přípravným kurzům. Ale podle čeho vybírat?

Jak si vybrat přípravný kurz na vysokou

A je to tady. Školní rok začíná, maturita na krku. A kdyby jen to. Ke všemu člověka ještě čekají přijímací zkoušky na vysokou. Pokud už víte, na jakou školu v únoru pošlete přihlášku, můžete se postupně na vstupní zkoušky začít připravovat. Jednou z možností jsou přípravné kurzy. Pozn. Článek byl 11. 10. 2013 aktualizován (kav).

číst více

OSP, TSP, NSZ – v čem se liší a jak se na ně dobře připravit?

Stále více vysokých škol přijímá studenty na základě výsledku v „testu studijních předpokladů“. Existuje ale více typů takových testů a každý z nich umí být pořádným strašákem v hlavě maturanta. Dobrou zprávou je, že je téměř vždy možné takové testy natrénovat a svoje výsledky tak zlepšit. Společností nabízejících příslušné přípravné kurzy je mnoho – jak mezi nimi vybrat tu správnou?