Přijetí na vš

Nepřijat/a. A co teď?

Už od začátku školního roku jste v jednom kole – maturita, státní maturita, přijímačky. První dvě už máte za sebou, ale co třetí položka? Někteří už pilně oslavují, ale vám přišel domů dopis, ve kterém stojí, že (alespoň) v příštím školním roce na vysokou školu nenastoupíte. Netřeba věšet hlavu, jsou zde totiž další možnosti. Pozn. Článek byl 12. 6. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Přijali mě na VŠ. Co teď?

Na stole vám leží ze schránky čerstvě vytažený dopis o přijetí na vámi vybranou vysokou školu. Co vás teď čeká? Na co je třeba se připravit? Co dělat, pokud vás přijali na více škol? Čtěte. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

Na VŠCHT pokračuje přijímací řízení

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze nadále přijímá uchazeče do všech svých studijních oborů. Přihlášky lze podávat do 31. srpna 2009. Uchazeči neskládají písemné zkoušky. Hlavním kritériem k přijetí je ukončené střední nebo střední odborné vzdělání, pořadí studentů se určuje na základě průměrného prospěchu z chemie a matematiky za 1. – 3. ročník a první pololetí 4. ročníku střední školy. Pokud v některém z těchto …