Pět otázek pro

Pět otázek pro… Cyrila Höschla

S Cyrilem Höschlem se můžete setkávat v posluchárnách 3. lékařské fakulty Karlovy univerzity a na Lékařské fakultě univerzity P. J. Šafárika v Košicích i na stránkách bezpočtu odborných publikací a peridoik, na kterých se podílí. Během své kariéry stanul v čele lékařské fakulty, stal se ředitelem Psychiatrického centra, prezidentem Asociace evropských psychiatrů a Evropské federace lékařských akademií i předsedou České lékařské akademie. Nejvíce lidí jej však zná z jeho pravidelné rubriky v týdeníku Reflex, kde odpovídá čtenářům na otázky spojené s duševními i životními problémy. Jak vzpomíná tento pozoruhodný vědec a pedagog na svá studentká léta?

Pět otázek pro… Olgu Sommerovou

Až někde u sta bychom se zastavili, chtěli bychom-li spočítat díla Olgy Sommerové, pohledné dámy, jejíž oči skrze hledáček kamery zaznamenávají lidské strasti i radosti a životní cesty. Dokumenty, které točí, pokrývají témata mezilidských vztahů, sociálna, české politické historie, feminismu a osudů osobností slavných i obyčejných. Za své filmy získala na třicet ocenění z domácích i zahraničních festivalů. Své zkušenosti předává studentům filmových škol. Dnes se věnuje tvorbě dokumentárních filmů převážně pro Českou televizi, zasedá v porotách filmových festivalů. Co pro ni znamenal studentský život a jak jej prožívala?

Pět otázek pro… Tomáše Sedláčka

Vyjmenovat všechny úspěchy, kterých se podařilo přednímu českému ekonomovi Tomáši Sedláčkovi (33) za svůj zatím krátký život dosáhnout, by vydalo na mnoho řádků. Je mimo jiné bývalým poradcem Václava Havla či Bohuslava Sobotky, stratégem ČSOB, členem NERVu. Kromě odborných textů v minulém roce také vydal knihu Ekonomie dobra a zla. Co dobrého a zlého mu přinesla studia?