Neúspěch

Student práv po neúspěchu u státnic spáchal sebevraždu

Student Právnické fakulty Univerzity Karlovy skládal závěrečnou zkoušku po pětiletém studiu. Ze dvou okruhu získal hodnocení výborně, v jednom však nedostatečnou, kvůli které u zkoušky celkově neuspěl. Následně spáchal sebevraždu. S informací přišel týdeník Respekt. Podle školy se jednalo o nadaného studenta, kterého čekala zářná kariéra (jméno vzhledem k citlivosti případu Respekt neuveřejnil). Jeden z učitelů z fakulty tvrdí, …

číst více

Nevzali mě na VŠ. Co teď?

Možná je to vaše noční můra už od začátku školního roku. Co dělat, když vám přijetí na vaši vysněnou vysokou školu o pár bodů uteče? Dáme vám pár užitečných tipů, jak se s danou situací vypořádat.

číst více

Co dělat, když neudělám maturitu?

Zkažené prázdniny, představa desítek otázek, které se budete muset znovu biflovat, a hlavně fakt, že ten stres budete muset absolvovat znova. Takové pocity nejspíš prožíváte, pokud jste právě neobstáli ve „zkoušce dospělosti“. Možná tomu teď nevěříte, ale neudělat maturitu nemá jen ty špatné stránky.

Neodmaturoval/a

… tohoto verdiktu se bojí snad každý, kdo letos maturoval. Při čtení hrůzostrašných článků na českých zpravodajských serverech se ani není čemu divit. A u subjektivně hodnocených maturitních slohových prací z českého jazyka to jen začíná. Co ale dělat, když se opravdu stane, že se na maturitním vysvědčení objeví NEPROSPĚL/A? (pozn.: článek byl aktualizován 29. 5. 2014 (lč))

číst více

Jak si zachovat status studenta i po neúspěšné maturitě?

(pozn.: článek byl aktualizován 29. 5. 2014 (lč))