Letní brigáda

Jak sehnat letní brigádu v zahraničí

Léto, moře, zdokonalení se v cizím jazyce – a nějaké ty vydělané peníze. Pokud si nějak takto představujete ideální letní brigádu, seberte odvahu a jeďte. Jde nejen o neocenitelnou zkušenost, ale o zážitky, nové přátele a také zajímavou položku do CV. A navíc – kdy jindy v životě budete mít prázdniny skoro 4 měsíce?

číst více

USA vypadají jako z filmů od Tarantina

Liší se život ve Spojených státech amerických o tolik od toho v České republice? Jací jsou vlastně Američané a jaké to je pracovat denně ve fast foodu? Na tyto a mnohé další otázky hledá během letní brigády „za velkou louží“ odpověď jednadvacetiletá studentka žurnalistiky Tereza Nyirendová.

číst více

Poznejte krásy nezávislého cestování

Proč sedět doma na zadku, když v létě můžete projezdit pořádný kus světa. Nemusíte se ani topit v penězích. I s minimálním rozpočtem se můžete stát cestovatelem. Jak na to? (pozn.: článek byl aktualizován 27. 4. 2014 (lč))

číst více

Hledáte brigádu? Nová aplikace vám usnadní práci

Jestli milujete sociální sítě a zároveň sháníte přivýdělek při škole, tak není nic jednoduššího než na Twitteru sledovat @BrigadyJobscz. Nová aplikace od Jobs.cz vám ušetří čas a námahu. Už nemusíte trávit dlouhé hodiny prohlížením inzertních portálů. Na jednom místě najdete neustále aktualizovanou nabídku brigád vhodných pro studenty.

číst více

Jak se připravit na skype pohovor

Pracovní a studijní pohovory nemusí nutně probíhat tváří v tvář. Obzvlášť pokud si hledáte uplatnění v zahraničí. Mezi nejpopulárnější způsoby komunikace na dálku patří videochat přes Skype. Připravili jsme několik užitečných rad, jak při něm uspět.

číst více

Lucie Kroupová o work and travel – hlavně být co nejvíc mezi místními

Lucie Kroupová, studentka posledního ročníku Vysoké školy obchodní v Praze, odložila státnice a vydala se do Spojených států v rámci programu Work and Travel.

číst více

Živé sochy – netradiční brigáda v zahraničí

Plahočení na poli, plení záhonků nebo noční směna v továrně, to jsou typické letní brigády vysokoškolských studentů v zahraničí. Najdete-li odvahu předstoupit před dav, můžete zažít vskutku netradiční prázdniny. Václav Š. si na cestování po Evropě vydělával jako živá socha.

číst více

Brigáda na poslední chvíli

Prázdniny jsou téměř v polovině, alespoň pro středoškoláky. Je možné si i teď sehnat prázdninovou brigádu a do začátku školního roku si něco přivydělat? Pokud budete ochotní se přizpůsobit podmínkám, možnosti přivýdělku zde stále jsou. (pozn.: článek byl aktualizován 22. 6. 2014 (lč))

číst více

Pracovat tři měsíce u moře – idylka, nebo noční můra?

Propojit práci, vzdělání a koníčky se nepodaří každému. Kateřina Hegrová, studentka oboru Architektura na VUT a oboru Chemie – konzervování – restaurování na MU, to dokázala. Každý rok tráví tři slunné měsíce jako animátorka v přímořských letoviscích. Tato práce spojuje zdokonalování cizích jazyků, poznávání nových lidí a pohyb. Na první pohled se to jeví jako ideální letní brigáda, ale jaká je realita? (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))

číst více