Jobs.cz

Jak si vybrat studijní obor

Chystáte se na vysokou školu, ale ještě nevíte, co studovat? Následující tipy vám pomůžou se rozhodnout.

číst více

Měsíc absolventů online začíná už za pár dní

Prvního dubna odstartuje akce s názvem „Měsíc studentů a absolventů“. Jde v zásadě o online pracovní veletrh pořádaný firmou Jobs.cz. Tuto příležitost mohou využít všichni studenti vysokých škol, kteří chtějí zlepšit své šance na uplatnění na pracovním trhu. Měsíc absolventů probíhá virtuálně na webových stránkách akce, kde se během celého dubna budou objevovat nabídky volných pracovních míst a …

číst více

O které studijní obory je letos největší zájem?

V posledních letech můžeme neustále slyšet, že největší uplatnění na trhu práce naleznou absolventi technických oborů. Mohli bychom tedy předpokládat, že uchazeči se budou těmito statistikami při podávání přihlášek na vysokou školu řídit a čísla budou hovořit právě ve prospěch exaktních věd. Není tomu ale tak, mezi maturanty vedou humanitní obory.

číst více

Exkluzivně: Žebříček nejoblíbenějších oborů a uplatnění absolventů

S počátkem prosince nastává čas, kdy by si každý maturant měl říct, jakým směrem by se chtěl ubírat. Na jakou vysokou školu podat přihlášku? To je otázka, která každoročně trápí tisíce absolventů středních škol. Přinášíme vám proto přehled, na jaké obory se každoročně hlásí nejvíce uchazečů a jaké je uplatnění absolventů.