Žebříček českých VŠ

Máte vysněnou fakultu, kam se chcete dostat? A víte o ní víc, než jen to, že na ní vyučují obor, který chcete studovat? Co kvalita výuky a vyučujících? Spokojenost absolventů nebo procento studentů, kteří odjeli alespoň na semestr do zahraničí? To vše jsou kritéria v žebříčcích českých VŠ. Přinášíme vám výběr z nich.

číst více

Rok v Číně mi změnil pohled na život

„Žít v rozvojové zemi je fantastická zkušenost, která ale není úplně zadarmo,“ říká česká studentka Sue Nguyen (26) poté, co absolvovala roční studium oboru čínský jazyk a kultura na Sichuan University v čínském městě Čcheng-tu. Kulturní šok, škola, čínština i škola života, tak by se dal charakterizovat její pobyt v zemi s nejrychleji rostoucí ekonomikou světa. Po návratu do Čech si více cení věcí, které na první pohled považujeme za samořejmost.

Brazilci milují cizince

*„… a zvlášť, když jsou to ještě blondýny s modrýma očima,“ říká šestnáctiletá Dorotea Meisnerová. Tato studentka Gymnázia Trutnov se jej rozhodla na necelý rok vyměnit za školu v brazilském městě Alumínio, nacházejícím se asi 80 km od proslulého São Paula.

číst více

Blíží se univerzitní mistrovství ve vybíjené

Od počátku listopadu probíhala v různých městech napříč Českou republikou a Slovenskem kvalifikační kola Red Bull Dodgeball 2012. Finále tohoto univerzitního mistrovství ve vybíjené se uskuteční již tento pátek – 7. prosince 2012 v Praze. O titul se utká patnáct týmů. Na oslavu stopadesátého výročí založení Sokola se finále uskuteční v pražském Tyršově domě. Tento turnaj není jen přehlídkou fyzické zdatnost týmů, ale i týmové …

číst více

Slovenští studenti v ČR: jak se u nás neztratit?

Díky rostoucí nabídce nejrůznějších studijních programů v zahraničí, ale i díky otevřenějším možnostem pohybu osob v rámci EU, se v posledních letech výrazně proměňuje i národnostní skladba studentů na našich školách. Velké procento z nich tvoří Slováci, jimž – a hlavně náležitostem spojeným s jejich studiem u nás – je věnován i následující článek.