Asie

Studujte čínské trhy v Českých Budějovicích

Zajímají vás zákonitosti největší světové ekonomiky? Chcete se v budoucnu stát podnikatelem v Asii? Umíte obstojně anglicky a nebojíte se učit ještě čínsky? Pak je specializace Čínské trhy určena právě vám.

číst více

CZEXPEDITION 2011-2013

Je to již rok, co se tříčlenná posádka z Brna vydala na dvouletou výpravu Asií a Afrikou. Jedním z účastníků je i absolvent Mendelovy univerzity v Brně Aleš Bžatka. Cestovatelé již stihli navštívit patnáct států a najet téměř 60 000 kilometrů. K přepravě si zvolili černou Toyotu 4Runner přezdívanou „Černý José“. „Za poslední rok jsme projeli všemi podnebnými pásy. Dostali jsme se za …

číst více

Hongkong: studium mezi plážemi a mrakodrapy

Uplynulý semestr jsem strávila na univerzitě v Hongkongu. Protože jde o exotiku, která je ale dostupnější, než se může zdát, podělila jsem se v následujícím článku o rady, jak se k výměnnému pobytu v Hongkongu dostat a co od studia v tomto tajuplném městě očekávat.

číst více

Ji Čchang o studiu v ČR: Mám radši veselé než čisté koleje

Hongkonžanka Yi Chan (22) strávila vloni jeden semestr na Masarykově univerzitě v Brně. Jak dnes vzpomíná na zkušenost se studiem na český způsob?

číst více