Asie

Osm důvodů, proč vyjet na univerzitu do Jižní Koreji

Chcete se vydat za studiem do ciziny, ale váháte, kam vyrazit? Korea je sice trochu dál, ale zato tam máte mnohem větší šanci dostat se do prestižního studijního programu! Pokud si vyberete některou z Korejských univerzit, ocitnete se ve světě K-POPu, výborného jídla, levných letenek… a to zdaleka není vše! Co všechno ještě nabízí Korea studentům …

číst více

Studujte čínské trhy v Českých Budějovicích

Zajímají vás zákonitosti největší světové ekonomiky? Chcete se v budoucnu stát podnikatelem v Asii? Umíte obstojně anglicky a nebojíte se učit ještě čínsky? Pak je specializace Čínské trhy určena právě vám.

číst více

CZEXPEDITION 2011-2013

Je to již rok, co se tříčlenná posádka z Brna vydala na dvouletou výpravu Asií a Afrikou. Jedním z účastníků je i absolvent Mendelovy univerzity v Brně Aleš Bžatka. Cestovatelé již stihli navštívit patnáct států a najet téměř 60 000 kilometrů. K přepravě si zvolili černou Toyotu 4Runner přezdívanou „Černý José“. „Za poslední rok jsme projeli všemi podnebnými pásy. Dostali jsme se za …

číst více

Hongkong: studium mezi plážemi a mrakodrapy

Uplynulý semestr jsem strávila na univerzitě v Hongkongu. Protože jde o exotiku, která je ale dostupnější, než se může zdát, podělila jsem se v následujícím článku o rady, jak se k výměnnému pobytu v Hongkongu dostat a co od studia v tomto tajuplném městě očekávat.

číst více

Ji Čchang o studiu v ČR: Mám radši veselé než čisté koleje

Hongkonžanka Yi Chan (22) strávila vloni jeden semestr na Masarykově univerzitě v Brně. Jak dnes vzpomíná na zkušenost se studiem na český způsob?

číst více