Studium v zahraničí

Už jste to slyšeli? Studovat ve Skotsku se vyplatí!

Země rozsáhlých vřesovišť, mnoha jezer a působivých horských scenérií nabízí možnost, o které ještě mnoho českých studentů neví.

číst více

Chcete studovat v zahraničí?

To, že se investice do studia vrátí, je všeobecně známo. Kolikanásobně je zhodnotíte, však záleží jen na vás! K nejnovějším trendům v oblasti vysokého školství patří vyjet studovat za hranice, pokud možno západním směrem.

číst více

Triky a rady pro cestování

Jen málokdo cestuje proto, aby utratil hodně peněz, ale bohužel, stává se to. Mnohdy jenom kvůli tomu, že nevíme, jak a kde ušetřit. Internet je nekonečnou studnicí rad, tipů a triků pro cestování, a když člověk hledá, najde i rady k nezaplacení. Nejvíce se to projeví na ubytování a jízdném.

číst více

Studia v zahraničí

Otevřely se nám hranice EU a také vstup na evropské univerzity. Absolvovat alespoň část studia v zahraničí patří dnes k rozšířeným trendům ve vzdělávání. O výhodách s tím spojených se rozepisovat nebudu, ale poskytnu vám informace, které mohou při výběru destinace hrát důležitou roli.

číst více

Sever proti Jihu

Co dosud bylo módou, stává se pomalu povinností: studium v zahraničí. Studovat na vysoké škole a nevyužít bohatou nabídku stipendií je téměř jako nestudovat. V průběhu zahraničních stáží mají studenti možnost srovnávat poměry na jejich domovské a hostovské univerzitě, specializovat se v oboru, nebo jen tak poznávat lidi a kulturu.

číst více

Chcete studovat němčinu v zahraničí?

Přicházíme se základním přehledem jazykových kurzů němčiny v Německu a v Rakousku. Studium němčiny má oproti angličtině jednu velkou výhodu – náklady na cestu do zahraničí jsou mnohem nižší

číst více

Práce v zahraničí:

V třetím díle našeho seriálu bych Vám ráda přiblížila práci, kterou momentálně dělám – pracuji jako servírka v Lucembursku. Dozvíte se nejenom, jak jsem se k práci dostala, ale také, co všechno jsem potřebovala, kolik je možné si v zemích EU vydělat a co vlastně dělám.

číst více

Brigáda v zahraničí:

Většina českých studentů má během studií velmi hluboko do kapsy. Někteří pracují příležitostně již během školního roku nebo si přivydělávají doučováním, překlady či jinou dlouhodobou činností. Velká část studentů však nemá na vydělávání peněz během školního roku čas, a tak tráví část prázdnin na brigádě.

číst více

Jak se finská univerzita stará o zahraniční studenty?

Většina lidí si myslí, že k studování za hranicemi člověk potřebuje spoustu odvahy. Určite je to pravda, ale člověk není vhozen do rozbouřené vody bez záchranné vesty. Zvláště o zahraniční studenty je totiž dobře postaráno.

číst více

Ako študovať v zahraničí:


1. Socrates/E­rasmus – všeobecne:
Rakúskeho študenta stojí jeden školský rok na Viedenskej univerzite (Universität Wien) niečo málo pod 800 Euro. Nemám tým vôbec na mysli náklady na prežitie. V Rakúsku sa totiž platí školné plus zápisné do Študentského spolku (ÖH – Österreichische HochschülerIn­nenschaft). Pritom chudák Rakušák ako študent medicíny častokrát vôbec nemá istotu, že bude môcť študovať – v ročníku je 1300 študentov a len 500 miest v seminároch

číst více