Vysoká škola je základ, MBA vás ovšem posune ještě dále

1. 9. 2019 | PR články

businesswoman-call-career-789822České vysoké školství sice nabízí širokou škálu zajímavých studijních oborů, jen klasické univerzitní vzdělání ale dnes už pro úspěšnou kariéru nestačí. Trendem současnosti je vzdělání MBA, které se vyznačuje důrazem na praktické znalosti, které u mnohých atraktivních zaměstnavatelů znamenají při přijímacím pohovoru důležité body navíc.

Časy, kdy měl absolvent vysoké školy po získání akademického titulu vystaráno na celý život, jsou dávno pryč. Rychlé proměny technologií i byznysu znamenají, že se nutným předpokladem osobního kariérního růstu i úspěšnosti na většině zajímavých pracovních pozic stalo kvalitní celoživotní vzdělávání. Velmi zajímavou volbu v tomto ohledu představují vzdělávací programy MBA, které jsou schopny pokrýt potřeby studentů přesně v souladu s jejich profesním zaměřením

MBA klade důraz na skutečně hmatatelné přínosy pro každého studenta. Tento typ vzdělávání se soustředí na významné rozšíření i prohloubení dosud nabytých znalostí a – na rozdíl od klasického vysokoškolského studia – klade zásadní důraz na praktickou stránku studovaných oborů. Proto na kvalitních MBA školách zajišťují výuku skuteční odborníci z praxe, od nichž studenti získávají cenné know-how nabyté dlouholetou prací v oboru.

Odborníci ovšem v rámci MBA studia nejen přednášejí, ale také se studenty řeší reálné problémy z praxe. Tak studenti nejen získávají potřebné poznatky, ale rozvíjejí rovněž své schopnosti poradit si i v komplikovanějších situacích, s nimiž se v zaměstnání mohou setkat. Nutno dodat, že tento druh interakce při vzdělávání navíc umožňuje studentům navazovat řadu užitečných profesních kontaktů užitečných při dalším kariérním růstu.

Mezi nejprestižnější MBA školy v České republice patří Business Institut, který se může pochlubit téměř dvěma stovkami špičkových lektorů, jejichž rukama prošli zaměstnanci řady velkých a úspěšných tuzemských i zahraničních společností. Během jednoho roku zde lze nabýt cenné know-how z praxe, jehož získání by jinak trvalo léta. Studovat tu lze 100% on-line, tedy kdykoli a odkudkoli, přičemž k dispozici je rozsáhlá on-line knihovna s více než 4200 tituly.

On-line studium ovšem rozhodně není jedinou možností. Pro všechny, kdo chtějí využít výhod osobního setkávání se spolužáky i s lektory, nabízí Business Institut kombinovanou formu studia. Na výběr je z 18 propracovaných MBA programů zaměřených mimo jiné na strategický management, řízení lidských zdrojů, logistiku, soft skills nebo řízení informačních technologií.

Nový cyklus studia začíná již v říjnu. Je tak nejvyšší čas podat si přihlášku ke studiu MBA  a zajistit si místo ve studijním programu, díky němuž můžete získat ihned po škole zajímavou a vysoce nadprůměrně odměňovanou práci.

Další články k tématu

Studium MBA na VŠFS? Není proč váhat!

Studium MBA na VŠFS? Není proč váhat!

Přečtěte si rozhovor s Ing. arch. Klárou Houšteckou, studentkou mezinárodního programu MBA na VŠFS. V článku se dozvíte více o jejích zkušenostech se studiem nebo proč si zvolila z široké nabídky na trhu právě Vysokou školu finanční a správní. Podle čeho jste vybírala MBA a proč zvítězila právě Vysoká škola finanční a správní? Mezi nejdůležitější …

číst více
Nové technologie v manažerském vzdělávání

Nové technologie v manažerském vzdělávání

European School of Business & Management (dále jen „ESBM“) je přední vzdělávací instituce, která nabízí manažerské vzdělávání MBA, DBA a LLM od roku 2011. Od počátku působení na trhu se také věnuje komplexnímu vzdělávání firem, které doplňují jejich manažerské programy. Aby mohl kdokoli z nás dobře řídit svou firmu, potřebuje znát mnohem více než pouze …

číst více
Studium MBA na Cambridge Business School – nový impuls pro vaši kariéru

Studium MBA na Cambridge Business School – nový impuls pro vaši kariéru

Rádi byste zvýšili svou cenu na trhu práce a získali nové znalosti? Seznamte se s možnostmi moderního studia MBA, které zvýší vaše šance na trhu práce a zasvětí vás do tolik žádané manažerské praxe. Zatímco v minulosti platily vysokoškolské tituly za téměř automatickou vstupenku na lepší kariérní pozice, položme si ruku na srdce – dnes jsou u …

číst více