Studenti Univerzity Karlovy protestují proti stavu české politiky

5. 4. 2005 | Aktuality

Výraznou nespokojenost s činností českých politiků vyjadřují někteří studenti UK. Svůj protest vtělili do prohlášení, v němž volají politické představitele k zodpovědnosti a požadují v první řadě demisi současné rozpadající se vlády, jež podle nich neplní svou funkci.

Výraznou nespokojenost s činností českých politiků vyjadřují někteří studenti UK. Svůj protest vtělili do prohlášení, v němž volají politické představitele k zodpovědnosti a požadují v první řadě demisi současné vlády, jež podle nich neplní svou funkci. V případě, že vládní kabinet do konce týdne nepadne, plánují studenti na 14. dubna protestní demonstraci. Níže najdete text prohlášení, jak jej zveřejnili zástupci protestujících:

Prohlášení studentů a učitelů vysokých škol

My, studenti a učitelé vysokých škol, jsme znechuceni stavem současné politiky. Stále více se podobá špinavé hře, v níž jde namísto veřejného zájmu především o vlastní zisk a pozice. Politici napříč stranami dělají vše pro to, aby odradili i zbytek občanů, kteří jsou ještě ochotni přijít k volbám.

Vyzýváme všechny politické představitele, aby si uvědomili rizika svého jednání. Pokud nezačnou pracovat tak, aby politice navrátili její původní obsah a věrohodnost, způsobí růst preferencí extremistů a ohrozí tak naši demokracii.

Prvním krokem k nápravě musí být demise současné vlády. Kabinet houfně opouštěný ministry, přežívající díky libovůli komunistů a vedený člověkem, jenž ztratil veškerou důvěryhodnost, nemá právo na další existenci. Pokud vláda do konce týdne neodstoupí, svoláme ve čtvrtek 14. dubna první veřejnou protestní akci.

K účasti na protestech vyzýváme všechny občany, kterým není lhostejný osud naší země.

Jakub Jareš, Akademický senát UK Jan Hron, Akademický senát FF UK Anna Kárníková, Fakulta sociálních věd UK Barbora Latecková, Fakulta sociálních věd UK Lenka Sobotová, Filosofická fakulta UK Pavel Pavlovský, Filosofická fakulta UK Soňa Boušková, 3. lékařská fakulta UK Jan Votrubec, Matematicko-fyzikální fakulta UK

Z pedagogů nás jako první podpořil doc. Martin Putna

zdroj: www.neviditelnypes.cz, www.neraweb.cz