Téma:all

Přehled pražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Rádi byste studovali, ale na státní školu jste se nedostali nebo jste nenašli tu pravou? Není potřeba věšet hlavu. Stále ještě se můžete stát plnohodnotným studentem, a to na některé soukromé škole. Mnohé z nich nabízí zajímavé obory, vysoce kvalitní výuku a s využitím stipendií jsou cenově dostupné. V tomto článku přinášíme seznam pražských škol, na které se právě teď můžete hlásit.

číst více

Slovenská studentka VŠE: Spolužáci mi pomáhají s češtinou

Katarína Chovanová (20 let) studuje druhým rokem Arts Management na VŠE v Praze. Přihlášku si dávala ze Slovenska pouze do Prahy a do Anglie, protože jinde se tento obor studovat moc nedá. A ačkoli se dostala na obě školy, studuje nakonec v našem hlavním městě. O seminárkách v češtině, o česko-slovenských vztazích a o dalších Katčiných zkušenostech si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

číst více

Studentské půjčky: když už kapesné nestačí

Studium na vysoké škole není náročné jen po stránce psychické (ach, ty zkoušky!) a fyzické (ach, ty probdělé noci!), ale také po stránce finanční. Pokud studujete státní školu, školné se Vás (zatím) netýká. Ale i skripta, učebnice, kolej a ubytování, strava, doprava, zábava a sport něco stojí. A přiznejme si, že ne málo.

číst více

Bakalář víc než inženýr? Jak řešit změnu ve studijních programech

Pavla je inženýrka, studovala pětiletý magisterský obor. Po letech by si ráda doplnila vzdělání ve svém oboru. Podala si tedy přihlášku na dvouletý navazující magisterský obor. K jejímu překvapení ale přihláška nebyla přijata – Pavle totiž chyběl požadovaný titul bakalář. Může se to stát i vám? Jaká jsou oficiální stanoviska?

číst více

Nepřijat/a. A co teď?

Už od začátku školního roku jste v jednom kole – maturita, státní maturita, přijímačky. První dvě už máte za sebou, ale co třetí položka? Někteří už pilně oslavují, ale vám přišel domů dopis, ve kterém stojí, že (alespoň) v příštím školním roce na vysokou školu nenastoupíte. Netřeba věšet hlavu, jsou zde totiž další možnosti. Pozn. Článek byl 12. 6. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Podmíněné přijetí: pro koho je určeno?

V souvislosti se státními maturitami se stále častěji skloňuje spojení „podmíněné přijetí“. Dozvídáme se, že ministr Dobeš jej chce vyjednat a univerzitám se nelíbí. O co tedy jde? A může se týkat i vás?

číst více

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

číst více

Daně a studenti

Blíží se doba prázdnin, kterou mnoho studentů kromě zábavy využívá také k sezónním přivýdělkům. Na ty totiž většinou během roku nezbývá čas. Jak je to ale s daněmi u studentských výplat a co udělat pro to, abyste se odvodem daní nepřipravili o víc než musíte?

číst více

Studium v Německu

Studium v Německu možná nevypadá na první pohled lákavě, nepodíváte se do exotických končin, ale… Německo nabízí kvalitní, cenově dostupné vysokoškolské vzdělání. Vzhledem k silným obchodním kontaktům mezi českými a německými firmami nebudete mít v budoucnu problém s uplatněním.

číst více

Na Univerzitě Pardubice začínají letošní absolventské promoce

V pátek 17. června (v 8:30, 10:30 a 13:30 hod.) proběhne v univerzitní aule letošní první slavnostní promoce, a to 131 absolventů Fakulty chemicko-technologické: 97 inženýrů ve studijním programu Chemie, Chemické a procesní inženýrství, Chemie a technologie materiálů, Chemie a technologie potravin, Polygrafie, 34 magistrů, absolventů studijního programu Speciální chemicko-biologické obory.

číst více