Téma:all

Jana Bublová: Dvě děti a magisterský titul

Dvě děti, práce a vysoká škola? Podle Jany Bublové se to zvládnout dá. S bakalářským titulem otěhotněla a magisterský si rozhodla dodělat až při mateřské dovolené. V rozhovoru popisuje, jaké jsou její zkušenosti s kombinovaným studiem.

číst více

Univerzita Pardubice zahajuje rekonstrukci své nejstarší budovy v centru města.

Vznikne moderní zázemí pro vzdělávání úzce propojené s výzkumem. Univerzita Pardubice může zahájit rekonstrukci své nejstarší, historicky cenné a památkově chráněné budovy na náměstí Čs. legií v centru města. V úterý 9. srpna podepíše rektor univerzity smlouvu se stavební společností, která provede rekonstrukci objektu.

číst více

ANKETA: Za co studenti nejvíce utrácejí

Šesti studentkám a studentům ze čtyř univerzitních měst jsme nakoukli do peněženky. Dozvěděli jsme se, za co nejvíce utrácejí a kde získávají finance.

číst více

Afrika: kontinent pro vaše studium?

Studium v zahraničí je stále populárnější fenomén, Afrika však stále zůstává poměrně neobjevenou zemí. Způsobů, jak se dostat z Evropy do místních vzdělávacích institucí, není mnoho. Potřebovat budete především peníze a trochu odvahy vrhnout se do neznámého světa.

Doktorand VUT Jakub Altšmíd: Nebojte se chemie

Jakub získal inženýrský titul na Vysoké škole chemicko-technologické a pokračuje postgraduálním studiem na Vysokém učení technickém v Brně.

číst více

Maturanti mají šanci být přijati na vysokou školu ještě i nyní

Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií (FEKT) VUT v Brně vyhlásila druhou šanci pro studenty, kteří se chtějí přihlásit na vysokou školu. FEKT nabízí kvalitní vzdělání na moderní fakultě s tradicí.

číst více

Spolupráce univerzit a regionu: Zástupci Jihočeské univerzity na třetí konferenci mezinárodního projektu UNICREDS ve Skotsku

Dne 7. června se ve Skotsku konala v pořadí již třetí konference UNICREDS (University Collaboration in Regional Development Spaces – Rozvoj spolupráce univerzity s regionem). Jejím hostitelem byla tentokrát University of the Highlands and Islands (UHI).

Za studiem do Velké Británie

Do země, o které se tvrdí, že tam stále prší, ale přesto si tamní obyvatelé zachovávají suchý humor, se každý rok vydává studovat více než 300 tisíc zahraničních studentů. A není to náhodou, Velká Británie nabízí široké spektrum škol a oborů, které jsou často oceňovány v mezinárodních hodnoceních a jména škol mají dobrý zvuk po celém světě. A to nejen Oxford a Cambridge. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Přehled mimopražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Chcete se pustit do vysokoškolského studia, ale nepřijali vás na vaši vybranou školu, nebo vás prostě žádná státní škola neoslovila? Po přehledu pražských soukromých vysokých škol vám přinášíme seznam všech soukromých škol mimo Prahu, které stále přijímají přihlášky.

číst více

Hledám brigádu. Zn.: Na poslední chvíli.

Nevyšla vám dlouho plánovaná práce, nebo selhala organizace dovolené? Zjistili jste, že byste náhle potřebovali doplnit finance? Nebo pro samé zkoušky nebyl na shánění brigády dosud čas? Podívejte se s námi, jaké šance na přivýdělek v létě máte, pokud začínáte s hledáním až teď.