Na Univerzitě Pardubice začínají letošní absolventské promoce

17. 6. 2011 | Tiskové zprávy

V pátek 17. června (v 8:30, 10:30 a 13:30 hod.) proběhne v univerzitní aule letošní první slavnostní promoce, a to 131 absolventů Fakulty chemicko-technologické: 97 inženýrů ve studijním programu Chemie, Chemické a procesní inženýrství, Chemie a technologie materiálů, Chemie a technologie potravin, Polygrafie, 34 magistrů, absolventů studijního programu Speciální chemicko-biologické obory.

Studentskou cenu rektora I. stupně obdrží absolventka Ing. Barbora Mairychová ve studijním oboru Anorganická a bioanorganická chemie za celkový prospěch studia „s vyznamenáním“ a vynikající úroveň a obhajobu diplomové práce „Intramolekulárně koordinované diorganocíničité chalkogenidy“.

Další 3 absolventi fakulty – Ing. Marie Brychtová, Ing. Barbora Novotná, Ing. David Šimůnek – obdrží Studentskou cenu rektora II. stupně.

8 absolventů získává od děkana Fakulty chemicko-technologické prof. Ing. Petra Lošťáka, DrSc. zvláštní cenu Nadačního fondu Miroslava Jurečka za vynikající úroveň závěrečné diplomové práce. První cenu získal absolvent Ing. Jaromír Kulhánek ve studijním oboru Hodnocení a analýza potravin s prací „Izotachoforetické stanovení aminokyselin“. Dále budou uděleny dvě druhé a pět třetích cen.

Děkan fakulty udělí dalším šesti úspěšným absolventům Cenu děkana Fakulty chemicko-technologické, a to Ing. Martinu Rochovi, Ing. Martinu Künzelovi, Ing. Janě Hořejší, Ing. Janu Mikuláškovi, Ing. Kateřině Novákové a Mgr. Marii Vajrychové.

3 zvláštní ceny uděluje absolventům společnost Cutisin, s. r. o. a dvě ceny společnost Precheza, a. s. Všechny ceny jsou spojeny s finanční odměnou.

Slavnostní akademické obřady dalších fakult Univerzity Pardubice – bakalářské sponze nebo magisterské promoce budou následovat:
• ve středu 22. června, v pondělí 27. června a v úterý 28. června na Fakultě filozofické,
• ve čtvrtek 23. června a v pátek 24. června na Fakultě ekonomicko-správní,
• ve středu 29. června na Fakultě elektrotechniky a informatiky,
• v pátek 1. července a v pondělí 11. července na Dopravní fakultě Jana Pernera,
• v úterý 12. července na Fakultě zdravotnických studií.

Poslední akademické obřady pak proběhnou ještě v měsíci září, říjnu i v listopadu.

Všichni absolventi Univerzity Pardubice získávají automaticky a zdarma k diplomu též dvojjazyčný dodatek k diplomu, tzv. Diploma Supplement. Dodatek tak vhodně doplňuje základní doklady o kvalifikaci a slouží zaměstnavateli nebo jiné vysoké škole v rámci Evropského společenství jako podrobnější informace o realizovaném studiu a dosaženém vzdělání. I proto je dodatek k diplomu vydáván dvojjazyčně, a to v českém a zároveň v anglickém jazyce.

Ing. Valerie Wágnerová,
kancléřka – mluvčí Univerzity Pardubice