SCIO testy zdarma

Vyzkoušejte si SCIO testy a zjistěte, jak byste uspěli u přijímaček na vysokou školu.

Obecné studijní předpoklady

Základy společenských věd

Anglický jazyk

Německý jazyk

Co jsou SCIO testy?

SCIO testy, známé také jako Národní srovnávací zkoušky (NSZ), nahrazují nebo doplňují přijímačky na desítky vysokých škol v České republice a na Slovensku.

Znamená to, že některé fakulty berou výsledky SCIO testu jako plnohodnotné pro přijímací řízení a na základě vašeho výsledku vás (ne)přijmou.

Některé školy mohou ke SCIO testům pouze přihlížet, ale jinak pořádají své vlastní přijímačky. Na některé obory může škola zase vyžadovat vyplnění více typů SCIO testu.

Jak SCIO testy fungují?

• SCIO testy probíhají 6 × ročně na mnoha místech
  • Přihlásíte se na ně sami nezávisle na termínu přihlášky na VŠ
  • Můžete se přihlásit kdykoli během roku
  • Počítá se jen váš nejlepší výsledek
  • S jedním výsledkem se dostanete až na desítky fakult

Jak dlouho SCIO test trvá?

Na vyplnění máte 60–110 minut podle typu testu.

Jak se test vyhodnocuje?

Za správnou odpověď se přičítá 1 bod, za chybnou se odečítá část bodu. Proto v případě, že odpověď neznáte, je lepší otázku přeskočit.

Výsledek se poté převede na tzv. percentil. Ten ukazuje podíl uchazečů, kteří měli horší výsledek než vy. Percentil 90 % tedy znamená, že jste lepší než 90 % uchazečů, kteří daný test vyplnili před vámi.

Další informace naleznete na stránkách scio.cz.

Videoprůvodce SCIO testy

Na co nezapomenout v den zkoušky

Jak zkouška probíhá