Rozhovor

Olympioničky Kolocová a Sluková: sport i VŠ stojí na koncentraci

Širší veřejnost si jich všimla až letos v srpnu. Kristýna Kolocová (24) a Markéta Sluková (24) se totiž na olympiádě v Londýně umístily na 5. místě. Kromě plážového volejbalu se dívky věnují i studiu. Nejen o něm a o beachvolejbalu se dočtete v našem rozhovoru.

Student MBA: Především potkáte zajímavé lidi

Václav Skřivánek (28) je důkazem toho, že i s vysokoškolským titulem a stabilním zaměstnáním se člověk může pustit do dalšího vzdělávání. Na Institutu pro průmyslový a finanční management (IPFM) má již větší část studia za sebou, mohli jsme se ho tedy zeptat nejen na jeho studijní povinnosti, ale i na jeho názor na MBA studium.

Zdravotní sestrou v Saudské Arábii

Saudská Arábie představuje pro Evropany nepopsatelnou kulturní a přírodní exotiku. Saudská společnost je silně konzervativní, islám zasahuje do všech sfér života. Své o tom ví i Nikola Hrušková, která odjela pracovat do Saudské Arábie coby zdravotní sestra.

číst více

Na právnickou kariéru mě studium moc nepřipravilo, říká absolvent práv Adam Janováč

Uvažujete o studiu práv? Jestli ano, mohl by Vám při rozhodování pomoci názor někoho, kdo již celé vysokoškolské studium absolvoval. Přinášíme Vám rozhovor s Mgr. Adamem Janováčem (27), který studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a v současné době pracuje jako advokátní koncipient.

číst více

S absolventem VŠE o studiu informatiky a práci při studiu

Začít budovat kariéru už při studiu, je v IT nutnost. Absolvent informatiky Radek Štěpán vypráví o svém studiu, kariéře i o pražské University of New York.

číst více

“Každé ráno řeším dilema, v jakém jazyce budu ten den mluvit”, říká slovenský učitel na MU

Stanislav Gálik šel studovat do České republiky kvůli prestižnějšímu vzdělání. Nyní vyučuje na Masarykově univerzitě psychologii přesvědčování. S jakými problémy se setkává slovenský učitel nebo doktorand na české škole?

číst více

Při hledání práce mi doktorát moc nepomohl, říká absolventka FTVS

Zvažujete doktorské studium? O jeho zápory i klady se v následujícím rozhovoru podělila fyzioterapeutka Renata Konopková, která ho zdárně absolvovala na FTVS.

Rozhovor s absolventem ČVUT: Z vysoké školy na stavbu

Tomáš Martinec úspěšně absolvoval Management a ekonomika ve stavebnictví na ČVUT. Po škole se v rychlém čase stal stavbyvedoucím. Jak skromně říká: „Byl jsem vržen ve firmě rovnou do terénu, tak jsem se musel otrkat velmi rychle.“ Přes vysoké pracovní zatížení si Tomáš našel čas na rozhovor o svém studiu a práci.

„Čtěte a pište,“ radí maturantům učitel Petr Šimek

Začátkem školního roku si všichni maturanti kladou otázku: „Jak tenhle rok zvládnu?“. Právě tomuto tématu se věnuje následující rozhovor s Petrem Šimkem, učitelem na všeobecném Gymnáziu Omská v Praze. Radami, jak si připravit maturitní otázky a co jako maturant nepodcenit, se v něm nešetří. Pozn. Článek byl 1. 2. 2013 aktualizován. (kav)

Chcela som odísť do Prahy

Ačkoli se dostala na „ekonomku“ ve svém rodném Slovensku, rozhodla se Nina Novotná odjet do Prahy. Lákalo ji město samotné a víc než ekonomie ji bavila spíš média. Nakonec začala studovat Sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského.