O nás

The University of New York in Prague (UNYP) byla založena v dubnu 1998 ve spolupráci se State University of New York, New Paltz, a State University of New York Empire State University. Díky této spolupráci nabízí UNYP svým studentům příležitost získat mezinárodně uznávaný americký titul bakaláře ze State University of New York. UNYP také úzce spolupracuje se svou sesterskou vysokou školou New York College v řeckých Aténách. New York College má více než dvacetileté zkušenosti s nabídkou mezinárodních bakalářských a magisterských programů, včetně mezinárodních programů MBA v rámci partnerství s akreditovanými americkými i evropskými univerzitami.

Naše vysokoškolské programy jsou založeny na metodách výuky, které používají americké vysoké školy a univerzity. Naše programy jsou navrženy tak, aby studentům představily širokou škálu akademických disciplín, připravily je na zvládnutí postupů kritického myšlení, efektivní komunikace, analýzy a výzkumu, a získání znalostí, nezbytných pro odbornou specializaci v daném oboru. Všechny naše programy jsou vyučovány v angličtině.

UNYP je dnes největší a nejvýznamnější institucí vysokoškolského vzdělávání s anglickou výukou v České republice. Přes 800 studentů z více než 60 zemí tvoří živou akademickou komunitu společně se skupinou mezinárodních lektorů. Naše fakulta má v současné době 100 pedagogů z více než 30 zemí (většina z nich jsou angličtí rodilí mluvčí). UNYP je hrdá na své úspěchy a na to, že umí spojit bohatou akademickou historii České republiky s těmi nejlepšími tradicemi amerického a evropského vysokoškolského vzdělávání. Náš tým pedagogů UNYP se těší na nadějnou budoucnost dalšího rozvoje a úspěchů v příštích letech.

Kde nás najdeš

Londýnská 506/41

Přihlášky a přijímačky

Přihlášku ke studiu lze poslat kdykoliv během celého roku. Podmínkou je kompletně vyplněná přihláška a zaplacení administrativního poplatku. Součástí přijímacího řízení je motivační dopis, doporučující dopis, pohovor a certifikát nebo vstupní test z anglického jazyka.

• Elektronická přihláška: 2000 Kč

Studium v zahraničí

UNYP svou globální komunitu soustavně rozšiřuje a navazuje nová partnerství s uznávanými mezinárodními univerzitami. Spolupráce se týká především dohod o studiu a výměnných pobytů studentů. UNYP zároveň nabízí populární Study Abroad program pro zahraniční studenty, kteří chtějí studovat v České republice.

Ubytování

UNYP jako jediná soukromá univerzita v Praze nabízí ubytování pro své studenty. Od dubna 2016 se studenti mohou ubytovat v luxusní studentské rezidenci Belgicka Apartments, která se nachází pouhých 100 metrů od kampusu.

Londýnská 506/41

Pobočky