Rozhovor

Rozhovor: studium marketingu je ideální skloubit s praxí

Pracovat při škole, nebo si naplno užívat studentského života? Rozhodnutí, které řeší mnoho vysokoškoláků. Přečtěte si, co vám práce vezme, ale také dá.

Slovenská studentka v Praze: Nevraživost zažívám jen při hokeji

Do Prahy sice přišla spíš kvůli kamarádce a tomu, že podobný obor doma v Bratislavě vysoské školy nenabízely, po ukončení bakalářského studia by ale Michaela Majzúnová (22) svoji volbu neměnila. Jaké je pro ni studovat v Praze? A nepociťuje od spolužáků občas nějaké nepříjemné chování?

Budoucí rektor UK: Nejhůře se spalo na nádraží v Avignonu

Tomáš Zima má být v únoru jmenován rektorem Univerzity Karlovy. Na léta, která sám strávil studiem medicíny, vzpomíná s úsměvem. „Od druhého nebo třetího ročníku se studentský život mediků vyrovnal studentům z jiných oborů,“ říká mezi řečí o praxi v Arménii či Portugalsku.

GAUDEAMUS 2013 z pohledu organizátora

Jaké je zákulisí pořádání brněnského veletrhu pomaturitního vzdělávání? Jak se proměňuje program a složení vystavovatelů? Na to jsme se zeptali Pavla Mikuly, organizačního garanta veletrhů Gaudeamus.

číst více

Student VŠFS Roman Kadlec: Marketingová komunikace tu není jen o “drcení”

Roman Kadlec je studentem oboru Marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Svou školu by doporučil a již nyní přemýšlí o nejrůznějších projektech do budoucna.

Apolena Rychlíková: Studenti mají obrovskou sílu

Studovat můžeme jenom kvůli diplomu a zajištění lepší pozice při hledání práce. A nebo můžeme využít možností, které nám vysoká škola nabízí, jako je třeba organizování se v různých spolcích a zapojení do veřejného života. Druhou cestu zvolila Apolena Rychlíková (24), studentka dokumentaristiky na FAMU. V loňském roce se zapojila do studentských protestů v rámci skupiny Za svobodné vysoké školy, letos točí dokument o politicích. Co ji k tomu vede a jak se jí daří kombinovat studium, práci a péči o miminko, se dočtete v našem rozhovoru.

číst více

Učitel Martin Císař: Maturitu lze zvládnout i po třech týdnech učení. Pokud jste chytří.

Jaký je optimální čas pro přípravu k maturitě? A co když už to nestíháte? Dá se něco udělat přímo v den zkoušky? Zeptali jsme se vyučujícího historie a společenských věd. (pozn.: článek byl 29. 5. 2014 (lč))

číst více

Ředitel vítězné ekonomky Martin Gregor: Dbáme na mezinárodní charakter a kvalitu výuky

Hospodářské noviny uveřejnily seznam nejlepších ekonomických škol. Vítězem se stal podruhé po sobě Institut ekonomických studií (IES) Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. O specifikách školy jsme si povídali s ředitelem IES Martinem Gregorem.

„Češi nejsou moc otevření,“ říká po semestru v Praze Laura Oeste

Přemýšlíte-li o studijním pobytu v zahraničí, určitě se snažíte zjistit co nejvíc informací od lidí, kteří už mají podobnou zkušenost za sebou. Jaký je Erasmus v Čechách, se dozvíte v následujícím rozhovoru s německou studentkou Laurou Oeste.

číst více

“Nebojte se studium o rok odložit”, radí ředitelka pedagogicko-psychologické poradny

Termín podávání přihlášek na většinu vysokých škol už klepe na dveře a vy stále nevíte, jaký studijní obor si vybrat. O tom, jak se s takovým problémem vyrovnat, jsme si povídali s paní Helenou Hudečkovou, ředitelkou Pražské pedagogicko-psychologické poradny.