O studijních oborech

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy II. díl

Patříte mezi milovníky moderních dějin, mezinárodních organizací a diplomacie? Poradíme vám, v čem se liší studium mezinárodních vztahů na jednotlivých fakultách. V tomto díle se zaměříme na Západočeskou univerzitu a na Univerzitu Palackého. Pozn. Článek byl aktualizován 6. 12. 2009

POROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy I. díl

Patříte mezi milovníky moderních dějin, mezinárodních organizací a diplomacie? Poradíme vám, v čem se liší studium mezinárodních vztahů na jednotlivých fakultách. V tomto díle se zaměříme na Univerzitu Karlovu a Masarykovu univerzitu. Pozn. Článek byl aktualizován 5. 12. 2009

Speciál O OBORECH: Obory na FTVS UK – II.díl

Ve druhém dílu článku o Fakultě tělovýchovy a sportu UK se dozvíte více o ostatních bakalářských oborech, které zde můžete studovat. Mimo jiné si díky rozhovoru se studentem můžete ujasnit, jaký je rozdíl mezi obory Tělesná výchova a sport a Management tělesné výchovy a sportu. Věnovat se budeme také studijnímu programu Specializace ve zdravotnictví. Pozn.: Článek byl aktualizován 13.12.2009. (-pel-)

Speciál O OBORECH: Obory na FTVS UK – I.díl

Pro zájemce o studium tělesné výchovy a oborů, které jsou spojeny s pohybem, má Fakulta tělesné výchovy a sportu Karlovy univerzity širokou nabídku. Následující přehled a rozhovory s absolventy vám usnadní orientaci mezi nimi. V prvním díle vás seznámíme s oborem Tělesná výchova a sport. Pozn.: Článek byl aktualizován 13.12.2009. (-pel-)

Speciál O OBORECH: Český jazyk a literatura

Předmět, který nás provázel od prvních školních let, je možné studovat i na vysoké škole. Zde jsou podrobnosti o oboru Český jazyk a literatura. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Filmová věda

Vnímáte filmy jinak než vaše okolí? Připadáte si zrozeni k tomu, abyste komentovali nejen zápletku a speciální efekty, ale i montáž, práci s kamerou či mizanscénu? Pak jste zrozeni právě pro filmovou vědu. Běžte ji studovat. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Zahradnictví

Láká vás studium botaniky, ale na přírodovědeckých fakultách je na váš vkus moc teorie? A nebo naopak hledáte více teoretických poznatků ke své zálibě v zahrádkaření? Ať patříte do jakékoli skupiny, pro vás všechny představujeme obor s názvem Zahradnictví. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí II.

Na oblast péče o životní prostředí lze nahlížet hned z několika úhlů pohledu. Tuto problematiku lze proto studovat nejen v rámci přírodních věd, ale třeba i z hlediska administrativy, monitoringu životního prostředí, technologií ekologické výroby, či ve vztahu přírody a člověka. Právě na tyto směry environmentalistiky se zaměřuje druhý díl našeho speciálu. (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Environmentalistika a životní prostředí I.

Tentokrát jsme v naší rubrice věnované konkrétním oborům na různých školách zabrousili do ekologických vod. Pokud vás tato problematika zajímá, pak připomínáme, že na některé fakulty, které podobně zaměřené obory nabízejí, si ještě lze podávat přihlášku. Tak to nepropásněte! (článek byl aktualizován 30. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Politologie II. díl

Láká vás studium humanitního směru a uvažujete o politologii? Připravili jsme pro vás informace o dalších fakultách, na nichž můžete tento obor studovat. Pozn. článek byl aktualizován 11. 12. 2009 (-hus-).