O studijních oborech

Speciál O OBORECH: Mnoho podob chemie

Najít Chemii jako samostatný obor je v nabídce českých vysokých škol téměř nemožné. Vzhledem k rozsáhlosti této vědy si uchazeč musí zvolit, na jakou problematiku se bude zaměřovat. Zde je přehled oborů, které jsou otevírány v rámci studijních programů Chemie. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Humánní geografie

Již jsme na našem webu psali o fyzicky zaměřených geografických oborech. Zní to možná překvapivě, ale geografii lze studovat i v humanitním zaměření. Co se skrývá pod zdánlivě absurdním pojmem „humánní geografie“? Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)

Speciál O OBORECH: Obecná fyzika

V předchozích dílech našeho seriálu o oborech jsme vám představili méně známé varianty fyziky. Většina studentů však pro bakalářské studium volí raději klasickou fyziku. Zde je tedy stručný přehled, kde a jak se fyzika učí. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Fyzická geografie

Geografie, to je věda s širokým záběrem – od popisu zemského povrchu až po studium fenoménů spojených s lidskou společností. Stojí tedy na pomezí věd přírodních a společenských. V tomto článku se podíváme na ty přírodovědněji zaměřené obory. Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)

Speciál O OBORECH: Germanistika

Studium cizích jazyků se stalo moderní záležitostí. Chcete-li pracovat v nějaké větší firmě, bez výborné znalosti minimálně jednoho cizího jazyka se patrně neobejdete. Pokud se však rozhodnete pro jeho studium na vysoké škole, vybírejte obezřetně. Germanistika se hodí pro ty, kteří chtějí vypilovat dobrou znalost němčiny. Pozn.: Článek byl aktualizován 10.12.2009. (-pel-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Tělesná výchova a sport na pedagogických fakultách

Tělesnou výchovou si v dosavadním studiu prošla asi většina z nás, a tak si asi každý umí představit, co vše musí vědět a zvládat takový učitel tělocviku. A že se v této práci skrývá mnohem více zodpovědnosti než na 45 minut vhodit míč mezi partu kluků a jít na kávu, by vám mohl vyprávět leckterý z nich… (článek byl aktualizován 29. 11. 2009)

Speciál O OBORECH: Ekonomické obory

V dnešním speciálu se zaměříme na obory spojené s ekonomií, tedy nejen na ekonomii jako takovou, ale i na management, finanční podnikání apod. Nakolik se liší? Co je pravdy na tom, že počet absolventů ekonomie převyšuje poptávku po nich? Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Tělesná výchova a sport na specializovaných fakultách

Jste aktivní a pohybové vyžití pro vás neznamená jen jednu vydřenou hodinu na hřišti týdně? Chtěli byste sport úzce spojit se svou budoucností? Potom zbystřete zrak! Tento článek vám pomůže se zorientovat ve vysokých školách tělovýchovného zaměření. (článek byl aktualizován 28. 11. 2009)

Nový obor na NEWTON College

Management se zaměřením na psychologii, tak zní název nového prezenčního oboru bakalářského studia na NEWTON College. Jeho studenti získají ekonomické a manažerské vzdělání, naučí se vést a rozvíjet lidi, a řešit mnoho typů psychosociálních problémů.

Speciál O OBORECH: Veterinární obory

Snad každému z nás je jasné, že cílem studia veterinárních oborů je výchova odborníků v oblasti veterinární medicíny, a umíme si představit, co zhruba takový veterinář dělá. Ovšem mnohem mlhavější představu máme o rozdílech mezi jednotlivými obory a o tom, co studium veteriny obnáší. Pozn. Článek byl aktualizován dne 2. 12. 2009. (bel)