O studijních oborech

I z marketingu může být rutina, říká David z FSV UK

David (23) studuje Marketingovou komunikaci a public relations na Fakultě sociálních věd Karlovy univerzity. Vedle toho stíhá ještě pracovat na částečný úvazek v PR oddělení reklamní agentury. Zajímalo nás tedy, co mu práce a škola dávají a jak se vzájemně doplňují.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Etnologie

Etnologie zní českým uším atraktivně, téměř dobrodružně. V České republice je také možné ji studovat jen na dvou místech. Co můžete očekávat od studia? Běhání po pralese a sledování domorodců? Nebo návštěvy na českých folklorních událostech? Následující přehled vám pomůže se zorientovat. Pozn. Článek byl aktualizován dne 12. 11. 2009 (-bel-)

Speciál O OBORECH: Teologie

Teologické fakulty provozují po celé České republice celkem tři významné univerzity. Ačkoli zaměření těchto fakult svádí k domněnce, že náplň studia nepřesahuje hranice náboženských témat, rozhodně tomu tak není. (článek byl aktualizován dne 26. 11. 2009)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Filozofie

Filozofie kdysi tvořila hlavní náplň vysokoškolských studií. Studovat se dá dodnes, ale samy univerzity ji doporučují kombinovat studiem dalšího oboru. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Farmacie

Bílé lékařské pláště vždy vzbuzovaly důvěru a respekt. I když povolání lékárníka není tolik vážené jako práce lékaře, přesto je o tento obor velký zájem. Pro ty, kteří o studiu farmacie uvažují, je zde základní přehled, co lze od studia očekávat. Pozn. Článek byl aktualizován 23. 12. 2009 (-kav-)

Speciál O OBORECH: Architektura

Uchazeči o studium architektury se musí vyrovnat s nemalými požadavky u přijímací zkoušky. Než tedy začnete s přípravou, je vhodné se lépe seznámit s tím, co obor přináší. Pozn.: článek byl aktualizován 3.12.2009 (-pel-)

POROVNÁNÍ OBORŮ: Biologie – I. díl

V rámci studijního programu Biologie naleznete na různých školách různé zajímavé obory. Na většině z nich lze navíc studovat Biologii v rámci Učitelství – my jsme se však tentokrát věnovali pouze bakalářským oborům, které nejsou zaměřené na budoucí vzdělávání. I tak je nabídka široká a zájemci o přírodní vědy si v ní jistě najdou obor podle svých představ. Pozn. článek byl aktualizován 12. 12. 2009 (-hus-).

Nové obory na FF MU

Počínaje podzimním semestrem 2008 je možno na Filosofické fakultě v Brně studovat dva nové obory – Mediteránní studia a Překladatelství anglického jazyka.

Speciál O OBORECH: Cestovní ruch

Baví vás cestování a uvažujete o tom, zda by se to dalo zužitkovat ve vaší budoucí profesi? Nebo váháte nad tím, jaký obor humanitního směru by vás bavil? Čtěte dál a zjistíte, zda pro vás Cestovní ruch může být to pravé. Pozn.: článek byl aktualizován 3.12.2009 (-pel-)

číst více

„Zemědělka“ rozhodně není škola, kterou by se mělo opovrhovat

Přestože už loni byla Fakulta lesnická a environmentální (FLE) na České zemědělské univerzitě (ČZU) rozdělena na dvě, nic z její obsahové náplně se tím pro stávající studenty určitě nevytratilo. S Ing. Martinou Černou (25), která ještě na původní fakultě absolvovala obor Krajinné inženýrství, jsme si povídali o tom, jak na studium vzpomíná a jak jí pomohlo k zaměstnání.