O studijních oborech

Speciál O OBORECH: Fytotechnika

Fytotechnika je obor, jehož existence potěší jak milovníky přírody, tak i vyznavače techniky. Spojuje v sobě totiž obé. Jeho hlavním cílem je zabezpečit správné fungování zemědělské výroby v regionech s různými specifiky, a to nejen z hlediska jejího praktického fungování, ale i její celkové organizace i dopadu na životní prostředí a ekonomiku podniku.

Speciál O OBORECH: Softwarové inženýrství

Softwarové inženýrství je mladý a rychle se rozvíjející studijní obor, který si postupně vydobývá místo také na českých vysokých školách. Pokud vás zajímá informatika, ale rádi byste se v rámci ní specializovali, softwarové inženýrství je jedna z možností.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Ekonomika cestovního ruchu

I přes občasné výkyvy v hospodářské prosperitě je cestování stále oblíbenou kratochvílí. Aby lidé mohli cestovat, je zapotřebí, aby se o jejich komfort a bezpečí starali lidé s odbornými znalostmi. A právě ty vychovávají i některé z našich vysokých škol.

Speciál O OBORECH: Vinařství a vinohradnictví

Pít víno umíme všichni, rozeznávat odrůdy už jen někdo z nás, ale skutečných mistrů znajících tajemství výroby a umění přípravy blahodárného moku je málo. Troufáte si? Co všechno vás čeká?

POROVNÁNÍ OBORŮ: Technologie potravin

Vyznat se v potravinách, stát se odborníkem na jejich správnou konzervaci a složení, pracovat jako hygienik. Pokud vás podobná kariéra láká nebo pokud vás prostě baví chemie a rádi byste pro ni našli konkrétní a praktické využití, možná vás bude zajímat studijní obor technologie potravin.

POROVNÁNÍ OBORŮ: Kybernetika

Umělá inteligence? Sci-fi v denním životě? Nebo co vlastně kybernetika znamená? Vyberte si z nabídky českých vysokých škol, podejte si přihlášku a vydejte se zjistit víc! Pozn.: Článek se zaměřuje především na bakalářské a magisterské obory, doktorské programy jsou proto zmíněny pouze přehledově.

Speciál O OBORECH: Ergoterapie

Slovo ergoterapie pochází z řečtiny a doslovně znamená „léčbu prací“. Běžní smrtelníci se s ní mohou setkat v ordinacích lékařů a nebo právě při jejím studiu. Tento relativně mladý studijní obor u nás nabízí hned na několik fakult.

Speciál O OBORECH: Geoinformatika

Baví vás informatika a hledáte pro ni praktické a konkrétní využití? Rádi byste ji zkombinovali s geografií? Nebo byste se chtěli stát odborníky v poměrně mladém a rychle se rozvíjejícím oboru? Pak by pro vás geoinformatika mohla být tou správnou volbou.

Speciál O OBORECH: Mikroelektronika

Technicky zaměření uchazeči jistě ocení atraktivní obor s širokým polem uplatnění a odborné specializace – tím vším mikroelektronika rozhodně je!

Speciál O OBORECH: International Management

Už od třetím rokem nabízí Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) u nás zatím ojedinělý navazující magisterský obor s názvem International Management. Obor vzešel ze spolupráce VŠE s aliancí prestižních vysokých škol CEMS – The Global Alliance in Management Education, jejímž je tato škola dlouholetým členem. Obor je vyučován pouze v angličtině.