SERVIS PRO MATURANTY: ČAS

Problém nedostatku času se u člověka začne objevovat většinou už po ukončení docházky mateřské školky. Čím starší jsme, tím je to horší, a proto už nyní, v lednu, by si maturanti měli rozvrhnout drahocenný čas, kterého v následujícím období bude kritický nedostatek.

číst více

Au-pair v Německu? Od Nového roku s vyšším platem!

Přemýšlíte o práci s dětmi v zahraničí? Láká vás třeba Německo? Máme pro vás dobré zprávy – od Nového roku si totiž au-pair v této zemi přilepší.

Pracujte na Novém Zélandě, v královské zemi Pána prstenů

Jestli někde na světě existuje ideální místo, pak je to Nový Zéland. Kraj, který na sebe upozornil nádhernými scenériemi ze slavné filmové trilogie, nenabízí pouze netknutou přírodu. Ostrov se čtyřmi milióny obyvatel je domovem vyspělé společnosti s britskou tradicí. Novozélanďané působí přátelským dojmem a pokud sháníte ubytování, rozhodně vás nenechají na ulici. Většina z nich pracuje v zemědělství, …

číst více

SERVIS PRO MATURANTY: Vzhůru za svobodou, nebo zůstat doma v pohodlí?

Důležitým hlediskem pro volbu vysoké školy je místo, kde se škola nachází. Chcete zůstat doma, nebo naopak bydlet daleko od domova? Nabízíme vám několik postřehů, které by vám mohly v rozhodování pomoci.

Středoškolská odborná činnost – 28. ročník soutěže

Potřebujete získat něco k dobru na přijímačky na VŠ? Studujete na střední škole a píšete seminární práci? Chcete zkusit něco nového a třeba i vyhrát zajímavé ceny? Středoškolská odborná činnost (SOČ) je tu potom právě pro vás.

číst více

Státní jazykové zkoušky – pro a proti

FCE, CAE, Malá státnice, Sprachdiplom, DELF – s těmito pojmy se jistě setkala řada z vás. Počet lidí, kteří už ze střední školy odchází s nějakým jazykovým certifikátem, neustále roste. Vyplatí se do nich investovat? K čemu jsou dobré? Jak je lze získat? To vše se dozvíte v tomto článku.

YOUTH WEEK – Evropský týden mládeže

Chcete se dovědět více o možnostech práce a studia v zahraničí, pobavit se a poznat nové lidi? Youth week je tu pro Vás!

číst více

Studenti Masarykovy univerzity uspořádali konferenci o Bosně.

Studenti brněnské Fakulty sociálních studií minulý týden zorganizovali unikátní konferenci o situaci v poválečné Bosně. Na akci s názvem Deset let po Daytonu přijal pozvání i velvyslanec Bosny a Hercegoviny v České republice Ivan Orlić.

číst více

Slovenské univerzity už mají svůj řebříček.

Při rozhodování o výběru školy mají slovenští studenti významnou pomůcku. Sdružení ARRA před několika dny zveřejnilo řebříček hodnocení vysokých škol.

Ústecká univerzita uzavře 1.12. jednu svou kolej

Někteří studenti Univerzity Jana Evangelisty Purkyně (UJEP) v Ústí nad Labem se budou muset stěhovat. Univerzita se totiž rozhodla k 1.12.2005 uzavřít jednu ze svých kolejí.