Univerzita třetího věku

Univerzity třetího věku: Jazykové kurzy

Stále více se u seniorů prosazuje trend trávit podzim života aktivně a smysluplně. Právě univerzity třetího věku jsou výbornou příležitostí, jak za symbolické ceny a v příjemném kolektivu doplnit vědomosti i sebevědomí. Tomu určitě nemálo dopomůže také vzdělávání v oblasti jazyků. Jaké možnosti v současnosti české vysoké školy nabízejí?

číst více

„Na každou přednášku se těším,“ říká studentka univerzity třetího věku

Nejen ve dvaceti se dá studovat. To dokazuje důchodkyně Eva Pokorná, která v rozhovoru představuje své studium na Univerzitě třetího věku Masarykovy univerzity.

Celoživotní vzdělávání

Studium nekončí získáním vysokoškolského diplomu. Současná doba vyžaduje soustavné zdokonalování znalostí a osobních schopností. Celoživotní učení umožňuje zájemcům prohlubovat své dosavadní znalosti a navíc vylepšuje přechod mezi vzděláváním a zaměstnáním. Podívejte se na konkrétní snahy a cíle programu a využijte jeho výhod.