Téma:chci studovat zemědělství/lesnictví

POROVNÁNÍ OBORŮ: Zahradnictví

Říká se, že Češi jsou národem chatařů a chalupářů. A co by to bylo za chalupu, kdyby své hosty nevítala krásně upravenou zahrádkou a kdyby kdesi v koutku neukrývala zrající rajská jablíčka anebo aspoň mrkev. Jenže obory věnované zahrádkářství, které nabízejí obě naše zemědělské univerzity, dokazují, že oblast studia zahradnictví sahá i „za humna“. Co vše tedy takový obor zahrnuje?

Spolupráce s Ligou vozíčkářů

Od spolupráce Mendelovy univerzity v Brně s Ligou vozíčkářů si obě strany slibují zlepšení přístupu hendikepovaných osob ke vzdělání, bezbariérovost učebních prostor a zvýšení povědomí o vztahu k lidem se zdravotním postižením. Jednou z mnoha akcí, která se v rámci této spolupráce uskuteční, bude kurz pro pracovníky v sociálních službách, jehož hlavním cílem je doplnění, resp. získání potřebné kvalifikace v souladu se zákonem. …

MENDELU: Polní den MendelAgro 2010

Pod názvem MendelAgro se skrývá 22. ročník tradičního setkání akademických pracovníků z oblasti rostlinné produkce se zástupci firem a odborné veřejnosti. Letošní ročník proběhne 10. června 2010 na polní pokusné stanici Školního zemědělského podniku v Žabčicích.

Speciál O OBORECH: Zahradní a krajinná architektura

„Já tady jen něco zasadím a ono mi to vyroste,“ říkával strýček Pompo v Arabele. Ono starat se o zahradu však není tak jednoduché, jak se zdá. Pro lidi, kteří chtějí rozumět krajině a rostlinám, existují obory jako jsou botanika, zahradnictví či zahradní inženýrství. V dnešním článku se zaměříme na zahradní architekturu. >

Speciál O OBORECH: Rostlinolékařství

Jít k doktorovi je dnes obvyklé stejně jako koupě rohlíku k snídani. Zvykli jsme si, že i kočky, psi a jiná zvířata mají své zvěrolékaře. Ale že je tomu tak i u rostlin? A že se to dá dokonce studovat? Pozn. článek byl aktualizován dne 3. 12. 2009 (-hus-)

Speciál O OBORECH: Tři nové studijní obory v Brně

Mendelova zemědělská a lesnická fakulta v Brně nově nabízí studium v programech Regionální rozvoj se studijním oborem Regionální rozvoj a Regional Development se studijním oborem Regional Development, na Lesnické a dřevařské fakultě se nově otevírá obor Hospodaření s přírodními zdroji tropických a subtropických oblastí.

číst více

„Zemědělka“ rozhodně není škola, kterou by se mělo opovrhovat

Přestože už loni byla Fakulta lesnická a environmentální (FLE) na České zemědělské univerzitě (ČZU) rozdělena na dvě, nic z její obsahové náplně se tím pro stávající studenty určitě nevytratilo. S Ing. Martinou Černou (25), která ještě na původní fakultě absolvovala obor Krajinné inženýrství, jsme si povídali o tom, jak na studium vzpomíná a jak jí pomohlo k zaměstnání.

Speciál O OBORECH: Zahradnictví

Láká vás studium botaniky, ale na přírodovědeckých fakultách je na váš vkus moc teorie? A nebo naopak hledáte více teoretických poznatků ke své zálibě v zahrádkaření? Ať patříte do jakékoli skupiny, pro vás všechny představujeme obor s názvem Zahradnictví. Pozn. Článek byl aktualizován 28. 12. 2009 (-kav-)