Rozvrh

Volitelné předměty, které si budete chtít zapsat

Některé předměty je dobré si zapsat bez ohledu na to, co studujete, protože vám mohou v rámci studia i v běžném životě přijít vhod. Některé z nich vás navíc mohou posunout dál i kariérně. Jaké volitelné předměty byste si tedy určitě měli zapsat? Pravidla pravopisu a gramatiky Čeština je sice krásný, ale těžký jazyk, takže v něm …

číst více

Studentské aplikace do iPadů a Smartphonů

Máte iPod, iPad, iPhone, nebo jednoduše nějaký chytrý telefon? Jsou způsoby, jak vám takové zařízení může velmi zpříjemnit a usnadnit studentský život. Existují aplikace pro sestavování rozvrhu, hledání brigády, evidenci domácích úkolů, ale i pro sestavování jídelníčku v menze.

Manuál pro prváky I. – TVORBA ROZVRHU

Na začátku studia na vysoké škole si mnoho prváků připadá ztraceně – musíte si zvykat na nový studijní systém, čeká vás hodně zařizování a byrokracie a navíc musíte řešit věci jako ubytování či finance. Abychom vám orientaci v tom všem usnadnili, připravili jsme pro vás pětidílný Manuál pro prváky. Jeho první část se věnuje studijním předmětům a tvorbě rozvrhu. Pozn. Článek byl 13. 9. 2013 aktualizován. (kav)