Rigorózní zkouška

Nabídka studijních programů a oborů či jiných možností sebevzdělávání pro absolventy VŠ

Mnoho lidí považuje úspěšné absolvování bakalářského či magisterského studia za vrchol vysokoškolského vzdělávání, jemuž už nemůže následovat nic jiného než nástup do zaměstnání. Ti více světa a možností dalšího vzdělávání znalí však vědí, že v sebevzdělávání lze pokračovat i později.

číst více

Bakalářské a magisterské obory, jejich souběžné či následné studium a možnosti přestupu

Základ vysokoškolského studia tvoří především studium bakalářské a studium magisterské, případně magisterské navazující. Jak dlouho takové studium trvá a jaké tituly mohou jeho absolventi získat? Je povoleno přecházet mezi dvěma obory v rámci fakulty, nebo dokonce mezi dvěma různými školami? A jak je to s poplatky, přesáhne-li student řádnou dobu studia nebo pokud studuje další obor? Odpovědi na tyto otázky najdete níže. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více