Rekvalifikace

Vysoké školy pomohou s obnovou ekonomiky po pandemii. Začnou rekvalifikovat zaměstnance

Vláda představila Národní plán obnovy, který by měl pomoci nastartovat českou ekonomiku po pandemii koronaviru. V rámci plánu se bude investovat také do oblasti vzdělávání, která by podle předběžných informací mohla získat asi 17 miliard korun na rozvoj. Peníze budou využity na digitalizaci i přizpůsobení vysokoškolských oborů. V praxi by totiž vysoké školy měly v následujících několika letech …

číst více

Večerní škola – cesta k maturitě, povýšení nebo změně zaměstnání

Večerní školu zná většina Čechů z filmu Marečku, podejte mi pero. Ve skutečnosti si pod tímto pojmem můžete představit nejen studium vedoucí k maturitě, jako byla ona „večerní průmyslovka“, ale také různé rekvalifikační kurzy nebo přípravu na vysokou školu. Pro mnohé je to jediný způsob, jak spojit studium se zaměstnáním.

číst více

Rekvalifikační kurzy: jistotu nenabídnou, naději ano

Nebývá výjimkou, že v životě člověka přijde chvíle, kdy zjistí, že by vlastně chtěl dělat něco úplně jiného, než vystudoval. A nebo, že mu absolvovaná škola nedala zdaleka vše, co vyžaduje také praxe. Ať tak či onak, právě proto jsou tu rekvalifikační kurzy, které házejí všem zbloudilým záchranný kruh. Sáhnout po něm ale už musíte sami. (pozn.: článek byl 25. 2. 2014 aktualizován (lč))